Naga Marketsrbs logoNa ten moment czekaliśmy cały tydzień – już o 14:30 poznamy sierpniowy raport non farming payrolls, który uważany jest za jeden z ważniejszych odczytów makroekonomicznych w Stanach. Na wysokość zatrudnienia w sektorze pozarolniczym patrzą nie tylko inwestorzy, ale również i członkowie Fed, którzy na podstawie między innymi tego raportu podejmują decyzje w zakresie polityki monetarnej. Analitycy RBS przygotowali kilka prawdopodobnych scenariuszy rynkowych na dzisiejszy dzień.


Przede wszystkim należy zaznaczyć, że zespół analityków i ekonomistów RBS nie wierzy w to, by dzisiejsze dane skłoniły Fed do zmiany poziomu stóp procentowych już we wrześniu. Po mocnych wzrostach zatrudnienia w pierwszych miesiącach nowego kwartału dynamika wzrostu powinna w końcu nieco się zmniejszyć. To z kolei przełoży się na odczyt payrollsów w granicy 175 tysięcy – ocenia bank.

Gdybyśmy spotkali się jednak z kolejnym, po lipcowym sporym zaskoczeniem ze strony danych a raport uplasowałby się na poziomie 260 tysięcy lub powyżej, byłoby to niezwykle byczym sygnałem dla USD. Prawdopodobieństwo podwyżki znacznie by się zwiększyło, co przełożyłoby się na znaczny wzrost popytu na amerykańskiego dolara, który gwałtownie nabierałby wartości wobec EUR, JPY czy GBP.

Zniesienie 38,2 ostatniego impulsu wzrostowego hamuje spadki EUR/USD
Zniesienie 38,2 ostatniego impulsu wzrostowego hamuje spadki EUR/USD

Solidne wzrosty zatrudnienia w przedziale 210 – 260 tysięcy powinny potwierdzić wzrostową tendencję USD. Taki raport miałby również wpływ na wycenę tegorocznych podwyżek, jednak większy nacisk kładziony byłby wówczas na grudniowy termin. Wciąż dobrym pomysłem na trade byłoby kupno USD/JPY:

USDJPYH4Gdyby dzisiejsze payrollsy okazały się zgodne z prognozami analityków RBS, lub przynajmniej zamykały się w wyznaczonym przez nich zakresie 165-210 tysięcy, wówczas wzrosty na USD okazałyby się jedynie symboliczne. Bardziej skupialibyśmy się w takim przypadku na kolejnych działaniach ze strony EBC czy BoJ bo to one wówczas będą w centrum zainteresowania inwestorów – przekonuje RBS.

Stwórz własną strategię algorytmiczną na podstawie dzisiejszego komentarza RBS – sprawdź narzędzia dostępne w ofercie FxPro

Niedźwiedzim scenariuszem okazałby się wzrost niższy niż 165 tysięcy. Oczywiście im niższe payrollsy, tym większe spadki czekałyby dolara, gdyż tym bardziej odsuwałaby się wizja podwyżek Fed.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPMI nie pomógł złotemu, rynek czeka na NFP
Następny artykułJustin Bennett: EUR/CAD narusza opór, cel na 1.4732
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here