Naga MarketsRBS_2448864bWiększość inwestorów oczekuje, że z oświadczenia polityki monetarnej FEDu zniknie stwierdzenie dotyczące „cierpliwości” co do momentu normalizacji stóp procentowych. Analityków RBS jednak o wiele bardziej interesuje siła amerykańskiego dolara, która może ucierpieć po wystąpieniu przedstawicieli Federalnej Komisji Otwartego Rynku.


„Silny dolar podstawą podwyżek stóp procentowych”

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że właśnie takie zdanie padnie z ust prezes Janet Yellen. Jeżeli odniesie się ona bezpośrednio do ostatnich szybkich i głębokich wzrostów USD, wtedy rynek może zadziałać na przekór i na USD zobaczymy krótkoterminową wyprzedaż.

Dlaczego więc FED miałby fundować sobie taki strzał w kolano? Dane ekonomiczne w ostatnim czasie zdecydowanie przerastały oczekiwania, co silnie wspierało amerykańskiego dolara. Komitet ma wręcz obowiązek poinformować rynek, że siła USD posiada istotne znaczenie w procesie decyzyjnym odnośnie podwyżek stóp procentowych.

Powoduje to, że handel pod dolara w trakcie dzisiejszego FOMC będzie bardzo trudny – szczególnie, że od strony fundamentalnej wzrosty wspiera coraz wyraźniejsza różnica polityk monetarnych banków centralnych na świecie (wszyscy luzują, gdy FED zwija). W związku z tym nawet jeżeli Janet Yellen wywoła korekty na USD, to będą one krótkoterminowe.

Więcej informacji o nowych pozycjach dużych graczy, wraz z konkretnymi poziomami wejścia możesz znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here