Naga Marketsrbs logoDzisiejsze wyniki sprzedaży detalicznej w strefie euro trochę zawodzą, jednak głównym punktem dnia będzie amerykański raport ADP, traktowany przez inwestorów jako zapowiedź tzw. payrollsów. RBS prognozuje wzrosty EUR/USD, choć przyznaje – z długimi pozycjami jeszcze należy poczekać.


Analitycy RBS prostują – średnioterminowy pogląd na EUR/USD nadal jest niedźwiedzi. Para wciąż znajduje się w szerokim kanale o lekkim spadkowym nachyleniu. Jednak już od paru dni – pomimo odczuwalnego na rynku zwiększonego apetytu na ryzyko – EUR aprecjonuje względem USD.

Załóż darmowy rachunek XM i zgarnij bonus w wysokości 30 USD na start.

Z drugiej strony, wykres EUR/USD zbliża się powoli do wielokrotnie już testowanego oporu w okolicy 1,0950/81. W tym momencie jest to kluczowy opór dla dalszej byczej przygody na EUR/USD – przekonują analitycy RBS. Z pewnością dzisiejszy raport ADP rozjaśni obecną sytuację i być może – na co liczymy – spowoduje odwrót sprzedających ustawionych w wymienionym rejonie. Prognozy rynkowe zakładają wynik 195 tysięcy nowo zatrudnionych w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Przewidywania RBS odnośnie dzisiejszego raportu ADP są zbieżne z rynkiem a sam bank przyznaje, że pozbył się wszystkich krótkich pozycji na EUR/USD i czeka na rozwój sytuacji.

Przebicie złotej strefy powinno "dodać skrzydeł" obecnym na EUR/USD bykom i spowodować dalsze wzrosty EUR/USD nawet w okolice 1,12 - przekonują analitycy RBS.
Przebicie złotej strefy powinno “dodać skrzydeł” obecnym na EUR/USD bykom i spowodować dalsze wzrosty EUR/USD nawet w okolice 1,12 – przekonują analitycy RBS.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here