Naga Marketsrbs logoRoyal Bank of Scotland (RBS) w dzisiejszej nocie tradingowej skupia się na technicznym obrazie dwóch par dolarowych – EUR/USD oraz GBP/USD. W przypadku obu bank zaleca krótkie pozycje celujące kolejno w 1.20 (Edek) oraz 1.55 (Kabel).


EUR/USD

Wspólna waluta do amerykańskiego dolara pokonała kluczowe wsparcie w okolicach 1.2750/1.2800 (61.8% zniesienia FIbo wzrostów 2012-2014). Znalezienie kolejnej bazy będzie teraz naprawdę trudne, następna rozrysowuje się dopiero w okolicach dołków sprzed dwóch lat kiedy na EUR/USD przewagę zdobyły byki.

Czy EUR/USD opadnie do 1.2?
Czy EUR/USD opadnie do 1.2?

Ostatnio byliśmy świadkami standardowej konsolidacji po nagłych spadkach z majowych szczytów. Trend jest jednak nadal wyraźnie spadkowy. Nawet jeżeli EUR/USD dojdzie do 1.20 nie jest powiedziane, że kurs się ustabilizuje. Równie dobrze Edek może „szukać” nowych dołków.

 GBP/USD

Zdaniem RBS sytuacja na GBP/USD jest bardzo zbliżona do tej z EUR/USD. Para po mozolnej wędrówce na szczyty tego roku (lipiec 2014) cały czas się osuwa. Brytyjski funt nie będzie odporny na pogarszającą się sytuację EZ, co może doprowadzić do zejścia kursu w okolice 1.55 w przeciągu najbliższych miesięcy.

Kabel na 1.55 w najbliższych miesiącach?
Kabel na 1.55 w najbliższych miesiącach?


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here