Naga Marketsrbs logoStosunek inwestorów do brytyjskich instrumentów finansowych, w tym również do samego funta polepszył się, jednak analitycy RBS są zdania, że jeszcze w tym roku para wybije dołem formację trójkąta w której się znajduje od końca czerwca. Dlaczego? O tym poniżej:


Ostatnie dane makroekonomiczne były zaskakujące dobre – lepsze od tych oczekiwanych przez analityków RBS. Mimo wszystko, bank przekonuje, że obecna sytuacja na brytyjskim rynku nieruchomości doprowadzi w końcu do katastrofy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poznaj najpopularniejsze formacje odwrócenia oraz kontynuacji trendu – zapisz się na bezpłatne szkolenie

Liczba przyznanych kredytów hipotecznych była słabsza w ostatnim tygodniu, co pozwala sądzić, że powoli buduje się pewna tendencja w wartościach tego wskaźnika. Analitycy RBS są zdania, że to wina czerwcowego referendum w którym Brytyjczycy większością głosów pokazali swoją niezależność. Ostrożniejsze banki są mniej skore do udzielania kredytów na niepewnym rynku, a te już udzielone mogą wymagać kolejnych gwarancji.

Dopóki GBP/USD pozostaje poniżej 1,35 nasze nastawienie do funta można określić jako niedźwiedzie. Najbliższy opór na wykresie znajduje się w okolicy 1,3372 – stwierdzają analitycy RBS.

Strefa oporu w rejonie 1,3372 jest kluczowa zdaniem analityków RBS. Bank wierzy w spadki tak długo, jak długo para utrzymuje się poniżej 1,3500.
Strefa oporu w rejonie 1,3372 jest kluczowa zdaniem analityków RBS. Bank wierzy w spadki tak długo, jak długo para utrzymuje się poniżej 1,3500.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDobre wyniki Ciechu napędzają wzrosty
Następny artykułEURPLN – dotarł do istotnego oporu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here