Naga MarketsRBNZ zbyt optymistyczny w kwestii szybkich podwyżek stóp proc., uważa UOBW środę Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) podniósł stopy procentowe, po raz pierwszy od siedmiu lat. Rynki jednak mają wątpliwości odnośnie dalszej ścieżki zacieśniania polityki pieniężnej. To z kolei przekłada się na słabe wyniki dolara nowozelandzkiego i jednocześnie wzrost rentowności lokalnych obligacji skarbowych.

  • Stopa OCR w Nowej Zelandii wzrosła do 0,5 proc.
  • Rynki oczekują kolejne podwyżki w listopadzie
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

RBNZ zbyt optymistyczny w kwestii podwyżek stóp proc., uważa UOB

– Komitet Polityki Pieniężnej zgodził się na podwyższenie Oficjalnej Stopy Gotówkowej (OCR) do 0,50 procent. Zgodnie z oceną dokonaną w czasie sierpniowego oświadczenia, właściwe jest dalsze ograniczanie poziomu bodźców monetarnych w celu utrzymania niskiej inflacji i wspierania maksymalnie zrównoważonego zatrudnienianapisano w oświadczeniu RBNZ.Mimo wzrostu stóp procentowych, środowa sesja na parze walutowej NZD/USD zakończyła się spadkiem o 0,65 proc. Jastrzębie przewidywania dotyczące dalszego zaostrzenia polityki ograniczane są przez lockdowny z powodu pandemii Covid-19. Te z kolei osłabiają zaufanie przedsiębiorców i ciążą na wzroście gospodarczym.

Swapy indeksowane stopą overnight wykazują 88% szans na kolejną podwyżkę stóp procentowych o 25 pb w listopadzie. Kolejny ruch miałby jednak nastąpić w kwietniu przyszłego roku.

— Oczekujemy na utrzymanie stóp procentowych bez zmian w listopadzie bazując na tym, że RBNZ „oderwał się” od rekordowo niskiego poziomu i teraz wolałby pozostawić otwarte opcje z ewentualnym dalszym zaostrzeniem, które prawdopodobnie nastąpi w niewielkim i stabilnym podejściu. Prognozy RBNZ dotyczące szybkich podwyżek stóp w 2022 roku są zbyt optymistyczne – powiedziała Lee Sue Ann, strateg makro w UOB.

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Kurs dolara nowozelandzkiego jeszcze nie jest gotowy na głębsze spadki

Analitycy UOB w analizie pary walutowej NZD/USD zwracają uwagą na spadek notowań kilka pipsów poniżej dna oczekiwanego zakresu (0,6877), zanim nastąpiło odbicie. Ich zdaniem, kurs dolara nowozelandzkiego nie jest jeszcze gotowy na trwałe spadki.

invest

Jednakże, wyraźne wybicie w dół pod poziom 0,6860 USD wskazywałoby na potencjał do ruchu na południe. Chociaż w najbliższych dniach szanse na to są niewielkie, to pogląd zostanie podtrzymany dopóki kiwi nie przekroczy poziomu 0,6960.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here