Naga Marketsdolar nowozelandzkiPandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przyczyniła się do wyprzedaży na wielu rynkach. Chcąc przeciwdziałać spowolnieniu gospodarczemu przedstawiciele banków centralnych podejmują radykalne środki mające na celu drastyczne luzowanie polityki pieniężnej. Do ich grona dołączył właśnie Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), który zdecydował się wczoraj na nadzwyczajne działania.


RBNZ podejmuje nadzwyczajne kroki w walce ze skutkami pandemii

Bank Rezerw Nowej Zelandii zdecydował podczas nadzwyczajnego posiedzenia, które odbyło się minionej nocy o obniżeniu stóp procentowych aż o 100 punktów bazowych do 0,25 proc. a 1,25 proc. dotychczas i nie wykluczył uruchomienia programu QE w razie konieczności. Warto zwrócić uwagę, że jest to najniższy poziom stóp procentowych od października 2015 roku.

W oficjalnym komunikacie bank wskazał, że obecny poziom stóp procentowych będzie obowiązywał przez co najmniej 12 miesięcy.

Podczas posiedzenia RBNZ uzgodniono, że od czasu spotkania w lutym perspektywy gospodarki uległy znacznemu pogorszeniu w wyniku oddziaływania COVID-19. Spowolnienie w światowej gospodarce stanowiłoby poważny problem dla gospodarki nowozelandzkiej.

– Bank Rezerw zapewnia dalsze normalne funkcjonowanie systemu bankowego. Rząd prowadzi ekspansywną politykę fiskalną i w najbliższym czasie zamierza zwiększyć swoje wsparcie za pomocą pakietu fiskalnego, aby zapewnić zarówno ukierunkowane, jak i szeroko zakrojone bodźce gospodarcze (…) Komitet zgodził się również, że w przypadku konieczności wprowadzenia dalszych bodźców, preferowany byłby program zakupu aktywów na dużą skalę w ramach nowozelandzkich obligacji rządowych, a nie dalsze obniżki OCR – czytamy w komunikacie.

Dolar nowozelandzki najtańszy od maja 2009 roku

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że kurs dolara nowozelandzkiego osłabia się względem dolara amerykańskiego nieprzerwanie od początku roku. Wskutek tych spadków rynek znalazł się na najniższym poziomie od maja 2009 roku i nie wykluczone, że w najbliższym czasie osunie się jeszcze niżej.

Zapisz się na webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Monthly

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMamy kryzys i powtórkę z 2008 roku, twierdzi Marcin Tuszkiewicz (Squaber.com)
Następny artykułPre-Market: Rynki kontynuują wyprzedaż – USA ponownie zawieszone. Co dalej?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here