Naga MarketsSztabki złota Cena złotaHandel złotem jest prawie najwyższy od siedmiu lat i perspektywy dalszych wzrostów nadal są aktualne. W zasadzie powinno to trwać tak długo, dopóki polityka monetarna USA nie wyhamuje. Nadchodzące dane z gospodarki o zwiększeniu bodźców tylko podsycają ogień i rozpalają dalszy trend wzrostowy. RBC zapowiedział, że zacznie skupować złoto po niższych cenach, aż do czasu kiedy globalna gospodarka zacznie się odbijać. Bedzie to prawdziwy test dla złota, twierdzi RBC.

  • W przyszłym tygodniu zaplanowane zostało spotkanie banków centralnych. Celem jest możliwość zwiększenia bodźców wspierających gospodarkę.
  • Fundusze hedgingowe podbijają wartość złota. Bez względu na poprawę rynku akcji, złoto dla większości inwestorów jest jedyną bezpieczną przystanią 
  • Wsparcie dla złota idzie z samej gospodarki. Druga fala bezrobocia w USA napędza kolejne wzrosty tego kruszcu

Nadchodzące spotkanie banków centralnych oraz polityka zwiększania bodźców powoduje wzrost ceny złota

RBC Capital Markets wskazuje tutaj na nadchodzące w przyszłym tygodniu spotkanie banków centralnych USA, Europy i Japonii, które mają omówić  możliwość zastosowania znacznie większej ilości bodźców stymulujących gospodarkę. W czwartek Izba Reprezentantów przegłosowała kolejny, już czwarty pakiet pomocowy dla USA, o wartości 484 mld USD. Łączna suma wszystkich pakietów to 2,8 mld USD. Jest to więc astronomiczna kwota, rzędu 14% PKB Stanów Zjednoczonych z 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Połączenie niskich stóp, dużego bodźca i wysokiej niepewności wskazuje, że alokacje złota rosną bez względu na to, czy rynki akcji znacznie się poprawią – powiedziała  Helima Croft z RBC

Zobacz również: Rynek pracy odporny na kryzys? Bezrobocie w Polsce spadło do 5,4%

Ze względu na niepokojące dane płynące z gospodarki, inwestorzy szukają w złocie bezpiecznej przystani

Złoto wysuwa się na czołówkę i na razie będzie rosnąć, twierdzi RBC Capital Markets. Zdaniem banku inwestorzy szukają schronienia bez względu na to, czy rynki akcji będą się poprawiać czy nie. Pewną rolę odgrywają tutaj fundusze hedgingowe, które dodatkowo windują do góry ceny tego kruszcza.

Znaczne wsparcie otrzymało złoto z samej gospodarki, po tym jak dane z USA pokazały rozmach drugiej fali bezrobocia. Tak samo koniunktura na ropie naftowej nie była tutaj bez znaczenia. Historyczny spadek ropy poniżej zera również zwiększył popyt na  złoto. Wszystko to pokazuje, że złoto jest prawdopodobnie jedyną bezpieczną przystanią, gdzie mogą ulokować swój kapitał inwestorzy.

Kurs XAU/USD, perspektywa dzienna, aktualizacja 24.04.2020, źródło TradingView

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here