Naga Marketsrbc_logoWczorajsze minutki FOMC potwierdziły zdaniem analityków RBC grudniową podwyżkę, jednak okazały się nieco gołębie jeśli chodzi o dalszą ścieżkę podwyżek w 2017 roku. Royal Bank of Canada dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat trzech popularnych walut: USD, CAD oraz JPY.


USD

Dzisiejsze Święto Dziękczynienia w Stanach oraz jutrzejsza krótsza niż zazwyczaj sesja na amerykańskim parkiecie sprawia, że koniec tygodnia będzie dość spokojny. Brak danych z Ameryki oraz relatywnie niewielka ilość publikacji makroekonomicznych spoza Stanów Zjednoczonych jedynie potwierdza nasze stanowisko – czytamy w komentarzu.

eurusddailyZgodnie z wynikami naszego modelu awersji do ryzyka, rynki są obecnie już bardzo bliskie osiągnięcia stadium neutralnego (obecnie -0,9 wobec neutralnego 0,0). Po znacznie wyższej zmienności spowodowanej jesiennymi wyborami w Stanach Zjednoczonych trend USD powinien słabnąć choć wciąż będzie kontynuowany.

CAD

Mówiąc o CAD mamy na myśli najpopularniejszy cross tej waluty, czyli USD/CAD. Para utrzymała się powyżej pivota na 1,3439 co dobrze wróży na przyszłość – oceniają analitycy RBC. Brak ważniejszych wydarzeń makroekonomicznych powoduje, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo kontynuacji wczorajszych wzrostów. Większa ilość kupujących znajduje się w pobliżu 1,3459 oraz 1,3378. Poziomy oporu dla byków to 1,3540 oraz 1,3575.

Codzienne komentarze makroekonomiczne, propozycje transakcji i setupy techniczne bezpośrednio na Twojej skrzynce mailowej – skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego usługi FxWatcher >>>

JPY

Podobnie jak w przypadku CAD, przy omawianiu tej waluty nacisk kładziony będzie na sytuację USD/JPY. Jeszcze kilka dni temu wyglądało na to, że para traci momentum i poziom 111,00 będzie początkiem większej korekty. Jak widać obecnie, na USD/JPY pojawili się kupujący, którzy wywindowali kurs powyżej 113,00.

usdjpydailyObecne prognozy zakładają grudniową podwyżkę z niemal stuprocentową pewnością. Popyt na USD łączy się z rosnącą podażą JPY, choć jak zauważają analitycy RBC japońska waluta ma szansę zdobyć nieco wsparcia w związku z zaplanowanymi na jutro danymi. Rynki przykładają uwagę do zmiany w poziomie inflacji konsumenckiej. Jeśli CPI wyniesie przynajmniej tyle ile zakładają to analitycy (-0,4% r/r wobec -0,5% r/r poprzednio) wzrosty USD/JPY mają szansę na przynajmniej chwilowe wyhamowanie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here