Naga Marketsznak z kanguremSean Callow, analityk z Westpac, zwraca uwagę, że gubernator Lowe wyraźnie zaznaczył, że obniżka stopy pieniężnej w RBA do rekordowo niskiego poziomu 1,0%, a w oświadczeniu i kolejnym wystąpieniu Lowe powtórzył, że przesłanką do obniżki na kolejnych spotkaniach nie była pogarszająca się perspektywa wzrostu, ale chęć obniżenia stopy bezrobocia.


Najważniejsze cytaty

“Ale czy nadejdą kolejne cięcia? Stwierdzenie to powtórzyło się w ostatnim paragrafie z czerwca, uwagę przyciąga też stwierdzenie, że “w razie potrzeby” doszłoby do dalszych korekt. Wydaje się, że RBA wprowadzi niewielkie zmiany w swoich głównych prognozach w sierpniowym raporcie kwartalnym. W międzyczasie RBA bez wątpienia będzie zadowolony z porozumienia w Canberze w tym tygodniu w sprawie wprowadzenia obniżek podatku dochodowego. Jest to z kolei argument dla okresu stabilnych stóp procentowych”.

“RBA będzie nadal uważnie śledzić rozwój sytuacji na rynku pracy i spodziewamy się, że nastąpi pewne złagodzenie wzrostu zatrudnienia i wyższego bezrobocia”.

Zobacz także: Kurs euro EUR/PLN konsoliduje przy tegorocznych minimach, euro EUR kosztuje 4,2427 PLN

“Naszym podstawowym scenariuszem jest kolejna obniżka w listopadzie 2019 r. do poziomu 0,75%. Spodziewamy się jednak, że Fed obniży do tego czasu stopę procentową funduszy o 25 pbp”.

“W nadchodzącym tygodniu, AUD/USD może kontynuować ruch w kierunku poziomu 0,7100, będzie to głównie zależeć od Powella”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here