Naga Markets
Phil Lowe, gubernator RBA
Phil Lowe, gubernator RBA

Zgodnie z powszechnymi oczekiwaniami, 6 września Bank Rezerw Australii (RBA) podwyższył stopę procentową o 50 pb, podnosząc ją do siedmioletniego maksimum na poziomie 2,35%. Poza stwierdzeniem, że dalsze podwyżki są prawdopodobne, RBA wydawał się bardzo, bardzo mocno starać w swoim oświadczeniu, aby nie przedstawić żadnych konkretnych wskazówek dotyczących tempa podwyżek lub miejsca, w którym stopa pieniężna ostatecznie się znajdzie.

RBA sygnalizuje kolejne podwyżki stóp 

Bank Rezerw Australii (RBA) podniósł podczas swojego wrześniowego posiedzenia stopę procentową o 50 pb do 2,35% i zasygnalizował kolejne podwyżki w przyszłości.Zdaniem ekonomistów HSBC, jest jeszcze zbyt wcześnie, by RBA mógł ocenić pełny wpływ podwyżek stóp na gospodarkę (225 pb w zaledwie 126 dni), choć oczekuje się, że stygnący rynek mieszkaniowy i rosnące obciążenia odsetkowe zaczną ciążyć na wydatkach konsumentów w nadchodzących miesiącach.

Ponieważ stopa pieniężna znajduje się obecnie w pobliżu szacowanej przez RBA stopy neutralnej, a także biorąc pod uwagę te perspektywy, ekonomiści oczekują, że RBA wkrótce zwolni tempo swoich podwyżek.

Jest to podejście zgodne z wystąpieniem gubernatora RBA Philipa Lowe’a, w którym wspomniał on, że choć dalsze podwyżki stóp będą potrzebne, aby powstrzymać inflację, to argumenty za wolniejszym tempem podwyżek stają się silniejsze.

Biorąc powyższe pod uwagę, eksperci HSBC oczekują, że w środowisku risk-off, dolar australijski osłabi się wobec dolara amerykańskiego uznawanego za bezpieczną przystań.

– Oczekujemy, że para AUD/USD będzie w najbliższym czasie poddawana presji spadkowej w związku ze spadkiem skłonności do ryzyka – wskazali ekonomiści HSBC.

XTB

Handluj na rynku walutowym (i nie tylko) razem z NAGA i uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Ostrzeżenie o ryzyku:
Instrumenty pochodne są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni. 84,69% kont inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu instrumentami pochodnymi u tego dostawcy. To nie jest porada inwestycyjna.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs franka nbp | dzisiejszy kurs rubla | kurs dolara nowozelandzkiego kantor | tauron akcje notowania | wykres eur usd | orlen akcje opinie | spółki gpw | dax |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFitch obniżył rating VR Santander BP do bbb, potwierdził IDR z perspektywa stabilną
Następny artykułOszuści wykorzystują The Merge. Oto, na co mogą Cię nabrać
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here