Naga MarketsKurs dolara australijskiego rośnie. RBA rozszerzy QE o kolejne 100 mld AUD - uważa WestpacNotowania dolara australijskiego (AUD/USD) umacniają się na początku tygodnia. Bank Rezerw Australii (RBA) przedłuży swój program luzowania ilościowego po wygaśnięciu obecnego pakietu – powiedział Bill Evans z Westpac. Dolar australijski zyskuje na początku tygodnia.

  • RBA zwiększy luzowanie, gdyż inne banki centralne rozszerzają swoje bilanse
  • Redukcja programu luzowania ilościowego może nastąpić w 2022 roku
  • Bilans RBA wynosi obecnie 16% PKB

RBA rozszerzy swój bilans

Perspektywy wzrostu są bardziej pozytywne, ale mimo to RBA zdecyduje się na rozszerzenie luzowania, ponieważ swoje bilanse rozszerzają inne banki centralne, uważa Evans. Bank Rezerw Australii będzie również “miał na uwadze koszty bezpośrednie dla rządu rosnących obligacji”, które, jak spodziewa się, wzrosną w przyszłym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nowy program zostanie prawdopodobnie podzielony na 70 miliardów dolarów australijskich w papierach federalnych i 30 miliardów dolarów w stanowych i terytorialnych papierach wartościowych, powiedział Evans, główny ekonomista w Westpac.

– W 2022 r. spodziewamy się, że RBA zredukuje program QE do 50 miliardów dolarów australijskich w ciągu sześciu miesięcy – w dwóch transzach – i stopniowo podniesie stopę procentową dla trzyletnich obligacji docelowo osiągając 0,3% do końca roku – uważa Evans.

Bilans RBA wynosi obecnie 16% PKB, ale może wzrosnąć do blisko 30% wraz z przyszłym luzowaniem ilościowym i wypłatami kredytu bankowego, powiedział Evans.

– Bank Rezerw Australii miał trudności z argumentowaniem za utrzymaniem przez rząd bodźców i wycofaniem własnego wsparcia poprzez wyeliminowanie lub nawet ograniczenie programu luzowania ilościowego – powiedział Evans.

fpmarkets

Notowania dolara australijskiego kontynuują trend wzrostowy

Kurs dolara australijskiego w tym miesiącu zyskuje już ponad 3 proc. Kluczowe dla kontynuacji trendu wzrostowego było pokonanie strefy oporu w okolicach 0,7380 USD, która w ubiegłym tygodniu sprawdziła się także jako wsparcie.

kurs dolara australijskiego AUD/USD

Dziś para walutowa AUD/USD zmierza w kierunku piątkowych maksimów. Jeśli dojdzie do ich skutecznego wybicia, byki otworzą sobie drogę do kluczowej strefy oporu w okolicach 0,77 USD. Westpac przewiduje wzrost kursu dolara australijskiego do 2022 r., kiedy to osiągnie  maksimum na poziomie 0,82 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here