Naga Markets

Kurs dolara australijskiego spada. RBA obniży stopy procentowe i rozszerzy program QE?Nocne wystąpienie gubernatora Banku Rezerw Australii (RBA) osłabiło kurs dolara australijskiego. Philip Lowe powiedział, że bank jest zdecydowany zrobić wszystko, co w jego mocy z wykorzystaniem posiadanych narzędzi, by wesprzeć ożywienie gospodarki. Notowania pary walutowej AUD/USD w okolicach godz. 11. spadały o 1,25 proc.

  • Po wystąpieniu gubernatora RBA wzrosła szansa na rozszerzenie QE
  • Prawdopodobna jest też obniżka stóp procentowych
  • Kurs dolara australijskiego osuwa się po wystąpieniu Lowe’a

QE i stopy procentowe RBA

Banki inwestycyjne Goldman Sachs i JPMorgan uważają, że Bank Rezerw Australii może wykupić obligacje warte do 100 miliardów dolarów australijskich. Takie wnioski nasuwają się po dzisiejszym wystąpienie szefa RBA, który powiedział, że rentowność 10-letnich obligacji jest wyższa “niż prawie wszędzie na świecie”. Goldman Sachs wskazuje na 80-procentowe prawdopodobieństwo luzowania na najbliższym posiedzeniu RBA w dniu 3 listopada.Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– W przemówieniu gubernatora zmniejszono nacisk na stopy procentowe, skupiając się wyraźnie na luzowaniu ilościowym oraz na tym, jak niższe zyski z obligacji długoterminowych mogą wpłynąć na ożywienie gospodarcze – napisał Tom Kennedy, starszy ekonomista w JPMorgan w Sydney.

Philip Lowe mówił dziś także o potencjalnym cięciu stóp procentowych do poziomu 0,1 proc. z poziomu 0,25 proc. RBA nie spodziewa się podwyższać stóp przez przynamniej trzy lata.

Dolar australijski najsłabszą z walut G10

Kurs dolara australijskiego traci dziś najmocniej spośród walut grupy G10. Największy spadek notuje w stosunku do dolara amerykańskiego.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Jeśli niedźwiedzie utrzymają kontrolę na parze walutowej AUD/USD, możemy spodziewać się osunięcia w kierunku obszaru wsparcia przy 0,7000.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here