Naga MarketsBank Rezerw Australii o godzinie 06:30 naszego czasu, publikował decyzję w sprawie stóp procentowych, które zgodnie z oczekiwaniami zostały utrzymane na niezmiennym poziomie. Komentarze odnośnie zbyt mocnego AUD spowalniającego gospodarkę wywołały chwilowe osunięcie waluty, które jednak okazało się odruchem kolanowym.


Stopa OCR nadal wynosi 1,5%, RBA niezadowolone z umocnienia lokalnego pieniądza

Jak zakładała większość ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga, RBA zdecydował się utrzymać główną stopę bankową (OCR) na poziomie 1,5%. W oświadczeniu polityki pieniężnej, którego pełną treść znaleźć można pod linkiem, bardzo wiele uwagi poświęcono komentarzom odnośnie aprecjacji AUD, która może negatywnie odbić się na wzroście gospodarczym, utrzymaniu inflacji we właściwym przedziale oraz prognozach dotyczących zatrudnienia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozostałe istotne nagłówki zgodnie z podsumowaniem agencji prasowej Reutera poniżej:

  • RBA spodziewa się stopniowego wzrostu inflacji
  • PKB powinno wynieść około 3%
  • Prognozy dla gospodarki australijskiej bez silniejszych zmian
  • Pojawią się oznaki, że rynek nieruchomości zaczyna się „ochładzać”
  • Wskaźniki wyprzedzające sugerują wzrost zatrudnienia
  • Powyższe mogą zostać zaburzone przez zbyt silnego dolara australijskiego

W piątek pojawią się również zaktualizowane prognozy gospodarcze RBA i wtedy również możemy liczyć na wzrost zmienności AUD. Ogólnie rzecz biorąc dzisiejsza decyzja i treść oświadczenia przechylają się w jastrzębią stronę – rynki wiedzą, że następny ruch w wykonaniu banku to najpewniej podwyżka stóp procentowych, a Australijczyk znajduje się nad istotnymi wsparciami.

AUD/USD M1 – inicjalna reakcja Aussie na publikację danych. Spadek o około 30 pipsów

AUD/USD jednak nad 0.8000

Początkowe spadki AUD okazały się jedynie odruchem kolanowym i cena bardzo szybko odrobiła początkowe straty związane z decyzją banku centralnego.

Chociaż wczorajsza sesja przez długi okres blokowała notowania AUD/USD pod 0.8000, to wtorek otwierał się nad poziomem, który był testowany w momencie decyzji RBA. Oprócz okrągłego poziomu rolę wsparcia pełnią także maksima z 28 lipca na wysokości 0.8007. Strefa niespełna 10 pipsów może być traktowana jako obszar do szukania okazji zakupowych:

AUD/USD M15

AUD/NZD z podobną reakcją, obecnie notowania testują PP R1 – poziom pokrywa się z maksimami z 27 lipca, gdzie rozrysował się podażowy pin bar (1.0674):

AUD/NZD H1

Antypody nadal pozostają pod obserwacją inwestorów, gdyż już jutro w nocy pojawią się kolejne dane dotyczące australijskiego rynku pracy. W przeciągu sesji dzisiejszej natomiast informacje o wskaźniku GDT (globalnej sprzedaży produktów mlecznych), który ma wyraźny wpływ na kurs NZD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here