Naga MarketsW trakcie listopadowego posiedzenia polityki pieniężnej, Bank Rezerw Australii (RBA) nie zdecydował się dokonać zmian w zakresie kasowej stopy procentowej, w związku z tym ta piętnasty miesiąc z rzędu utrzymuje się na poziomie 1,5%. Obecna ścieżka działań RBA sugeruje natomiast, że wartość nie ulegnie zmianie jeszcze przez wiele kwartałów.


„Prognozy gospodarcze dla Australii bez większych zmian”

Obowiązek redaktorski nakazuje chociaż w streszczonej formie zaprezentować najważniejsze fragmenty oświadczenia polityki monetarnej RBA – tak naprawdę jednak treść od wielu posiedzeń nie ulega większej zmianie. Bank po raz kolejny zaznaczał, że wskaźniki ekonomiczne utrzymują się na podobnych poziomach, a stabilna polityka pieniężna pokrywa się ze wzrostem PKB oraz inflacji.

Standardowo usłyszeliśmy również, że zbyt silny AUD spowalnia wzrost presji cenowej oraz negatywnie odbija się na lokalnej ekonomii. Istnieje szansa, że więcej informacji przekaże Philip Lowe, gubernator banku. Jego wystąpienie jest jednak przewidziane dopiero na 10 listopada, godzinę 01:30 naszego czasu.

Największym problemem lokalnej gospodarki w tym momencie, który blokuje również możliwość jastrzębiej zmiany retoryki banku centralnego, jest zbyt niska dynamika inflacji zarobkowej, negatywnie przekładająca się również na wartości CPI, utrzymujące poniżej 2%.

„Pomimo dalszych spadków stopy bezrobocia do poziomu 5,5% oraz rocznej dynamiki kreacji miejsc pracy na poziomie 3,1%, gubernator RBA postanowił nadal utrzymać stonowany opis kondycji rynku pracy. O ile jesteśmy zdania, że przy publikacji piątkowych prognoz banku centralnego stopa bezrobocia zostanie niezmienna, to istnieje szansa na dalszy wzrost dynamiki rynku zatrudnienia w 2019 roku” – komentują analitycy Westpac.

Pełna treść oświadczenia polityki pieniężnej dostępna jest na stronie RBA.

„AUD/USD odbija od 0.77 z powodu braku nowych informacji”

Zespół banku TDS zauważa, że z powodu braku nowych informacji w oświadczeniu polityki pieniężnej ruchy na parach z dolarem australijskim były raczej stonowane. AUD/USD próbowała wzrastać, na wykresie H1 bardzo szybko rozrysował się jednak pin bar pod istotnym oporem 0.77.

„Widzimy coraz większe ryzyko niezrealizowania naszego scenariusza podwyżki o 25 punktów bazowych w maju 2018 roku. Ociąganie się RBA może być szkodliwe – szczególnie w obliczu realizowanych podwyżek przez FED, Bank of Canada oraz Bank of England” – komentują analitycy TDS.

AUD/USD H1

Naturalnym kierunkiem dla AUD/USD w tym momencie będzie test strefy wsparcia zaznaczonej na zielono nad 0.7940. Pozostałe pary bez większej zmienności, delikatnie odbija AUD/JPY, AUD/NZD w zawieszeniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here