Naga MarketsRBA obniży stopy proc. do minimów wszechczasów, twierdzą analitycyReserve Bank of Australia zapewne obniży stopy procentowe do rekordowo niskiego poziomu 0,1% w trakcie swojego comiesięcznego spotkania w kolejnym miesiącu, aby wesprzeć kulejący rynek pracy i słabnący wzrost gospdodarczy, jak twierdzą analitycy.

  • RBA w marcu z uwagi na pogorszenie się gospodarczych prognoz z uwagi na pandemię, obniżyła stopę procentową do 0,25%
  • Jednocześnie uruchomiony został nieograniczony program skupu aktywów, aby zmniejszyć dochodowość 3-letnich obligacji i ratować gospodarkę.
  • Łączna liczba przypadków COVID-19 w Australii wynosi zaledwie 27399 osób, ponad 6 razy mniej niż w Polsce

RBA może obniżyć stopy do 0,10% twierdzą analitycy

Bank centralny Australii ma sprowadzić stopy procentowo do minimów wszechczasów, jak wynika z sondy przeprowadzonej wśród analityków przez agencję prasową Reuters.

Aż 21 z 25 ekspertów, którzy wzięli udział w sondażu, czyli aż 84% ankietowanych stwierdziło Reserve Bank of Australia jednak ugnie się i dokona obniżenia podstawowej stopy procentowej o 15 punktów bazowych. Oznacza to, że stopa ta obniży się z obecnego poziomu 0,25% do 0,10%.

Tylko jeden z 25 analityków progonozuje mniejszą obniżkę, o 10 punktów bazowych do 0,15%, podczas gdy jedynie trzech (12% badanych) nie spodziewa się żadnej zmiany stóp procentowych podczas spotkania planowanego na 3 listopada.

Większość ekspertów spodziewa się także zwiększenia zakresu programu skupu aktywów przez Reserve Bank of Australia. Analitycy ANZ spodziewają się, że zwiększy się on z obecnie już wydanych 60 mld AUD do nawet 100 mld AUD.

Plus500

Zobacz również: Cena złota przebija 1900 dol. Pakiet stymulacji w USA w przeciągu 48h?

Kurs AUD/USD w kierunku 0,70300 dol,?

Kurs dolara australijskiego względem amerykańskiego dolara mimo przebicia istotnego oporu na 0,7200 dol. opadł w ostatnim tygodniu z 0,72177 na otwarciu w zeszły poniedziałek do 0,70760 na zamknięciu w piątek. Tymczasem poniedziałkowa sesja przynosi nieznaczne umocnienie AUD i wzrost notowań pary walut do 0,71087 dol.

RBA obniży stopy proc. do minimów wszechczasów, twierdzą analitycy
Notowania kursu dolara australijskiego. Źródło: tradingview.com

Rynek zapewne już w tym momencie wlicza w cenę przyszłą obniżkę stóp procentowych, gdy zdecydowana większość analityków przepowiada ewentualną redukcję. Warto zatem zwracać uwagę na rozwój sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdyż faktyczne przepchnięcie pakietu stymulacji fiskalnej przed wyborami prezydenckimi może spowodować nagłą aprecjację amerykańskiej waluty, sprowadzając AUD w kierunku wsparcia na 0,70300 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here