Naga MarketsRezerwa Banku Australii (RBA) poinformowała dziś rano, że zdecydowano obniżyć główną stopę procentową z poziomu 1,25% do 1,00%, co ma pomóc szybciej osiągnąć założenia inflacyjne, wesprzeć rynek pracy oraz zmniejszyć stopę bezrobocia.


RBA obniża stopy w lipcu – Westpac

Bill Evans, główny ekonomista w Westpac wskazuje, że RBA obniżył stopę gotówki do 1% i zasygnalizował, że w razie potrzeby będzie nadal dostosowywał politykę pieniężną.

kangury o świcieW ocenie eksperta wydaje się prawdopodobne, że prognozy wzrostu i inflacji RBA na 2020 r., które zostaną opublikowane w sierpniowym oświadczeniu, pozostaną niezmienione w stosunku do majowych prognoz 2,75% dla wzrostu PKB i 2% dla inflacji bazowej. To jeszcze bardziej podkreśla znaczenie rynku pracy w kierowaniu polityką monetarną w czerwcu i lipcu.

Jeśli w przyszłości RBA obniży stopy do 0,5% i nadal będzie niezadowolony z siły rynku pracy to spodziewamy się, że rozważą wywieranie presji na rząd, aby poluzował politykę fiskalną, a także zbadają inne alternatywne ścieżki np. luzowanie ilościowe – uważa Bill Evans.

Dolar australijski trochę niepewny podczas oświadczenia RBA – Westpac

Sean Callow, analityk z Westpac zauważa, że ​​kurs AUD był nieco niepewny przy publikacji oświadczenia RBA, spadając z 0,6975 do 0,6957, a następnie z powrotem wzrastając do poziomu 0,6985.

Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego we wtorek na interwale M15 27 19
Kurs dolara australijskiego do amerykańskiego we wtorek na interwale M15

Australijczyk zdawał się być rozdarty między obniżką stóp, która nie była w pełni wyceniona na to spotkanie, a sformułowaniem oświadczenia RBA, które sugerowało, że nie ma potrzeby ponownej obniżki w przeciwieństwie do rynków finansowych, które wcześniej wyceniły ryzyko cenowe ponownie niższych stóp już w sierpniu – napisał w raporcie Callow.

Callow wskazuje, że na kontraktach terminowych CME łączna wartość realnych pieniędzy i funduszy lewarowanych na AUD/USD w ubiegłym tygodniu wynosiła -57 tys. kontraktów, z tendencją nieco wzrostową od końca maja, ale nadal historycznie na dużym minucie. Jest więc w jego ocenie dużo paliwa dla impulsu spadkowego.

W tym roku widzieliśmy, że kurs AUD/USD jest znacznie bardziej skorelowany z rynkiem obligacji niż z cenami surowców, gdzie ruda żelaza nadal rośnie, ale węgiel i miedź walczą o przetrwanie – dodał ekspert.

Ta wrażliwość na dalszą perspektywę polityki pieniężnej sugeruje, że chociaż AUD/USD może uzyskać dalsze wsparcie z optymistycznej wypowiedzi Lowe, to jakakolwiek aprecjacja dolara australijskiego może być zatrzymana, jeśli urzędnicy Fedu i/lub dane z USA dostarczą powodów do nie obniżania stóp.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here