Naga MarketsRBS_2448864bZdaniem analityków Royal Bank of Scotland (RBS), rynek stał się niezwykle pewny w wycenie cięcia stóp przez Bank Rezerw Australii (RBA) podczas przyszłotygodniowego posiedzenia – byłoby to już drugie luzowanie polityki monetarnej w tym roku.


RBA nie ma powodów do zwłoki?

Royal Bank of Scotland zgadza się ze stwierdzeniem, że RBA nie ma żadnych argumentów, aby przesunąć w czasie obniżkę stóp. Z drugiej jednak strony oficjele banku nie chcą się spieszyć z podjęciem tej decyzji.

Nie zmienia to faktu, że zapadnie prędzej czy później, co przełoży się na dalsze spadki AUD, szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego. RBS zaleca obserwowanie rozbieżności pomiędzy Australią a chińskim rynkiem kapitałowym – Kraj Środa wysyła bardzo dobre sygnały odnośnie kondycji australijskiej gospodarki i jednocześnie waluty.

RBS nadal sprzedaje AUD/USD i celuje w 0.65. Zdaniem banku para nieuchronnie zmierza w tym kierunku i w związku ze słabszymi cenami na rynkach towarowych oraz umacniającym się USD powinna zrealizować cel do końca 2015.

Ciekawa sytuacja techniczna na AUD/USD weekly
Ciekawa sytuacja techniczna na AUD/USD weekly

Więcej rekomendacji oraz pozycji dużych graczy znaleźć można na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here