Naga MarketsPoranny komentarz makroDzisiaj o godzinie 06:30 naszego czasu Bank Rezerw Australii opublikował oświadczenie dot. polityki monetarnej, w którym znalazła się informacja o cięciu stóp procentowych do 2% (z 2.25%). AUD początkowo dynamicznie opadał, by następnie równie silnie zyskać – było to szczególnie widoczne na parze z dolarem amerykańskim.


Popyt gospodarstw australijskich coraz lepszy, AUD ciągle zbyt drogi

W oświadczeniu RBA (pełna treść tutaj), czytaliśmy między innymi, że popyt gospodarstw domowych w Australii cały czas wzrasta pozwalając pozytywnie patrzeć na najbliższą przyszłość i kondycję gospodarczą państwa. Glenn Stevens – prezes Banku Australii – nadal nie jest jednak zadowolony ze zbyt wysokich poziomów AUD. Wierzy jednak, że waluta będzie dalej deprecjonować.

Temat cięcia stóp RBA poruszaliśmy wcześniej w Forex na Żywo

AUD/USD początkowo spadło poniżej 0.78 aby za chwilę odbić w górę nad 0.79. Obecnie natomiast wartość znowu się osuwa i w momencie przygotowywania komentarza makro notowania plasowały się na wysokości (0.7880).

Spokojny wtorek na rynkach walutowych

Jeżeli chodzi o publikację danych w przeciągu dzisiejszej sesji, to przed nami spokojny wtorek. Najważniejsza informacja dopiero o 16:30 – mowa tutaj o PMI pozaprzemysłowym według ISM – zgodnie z konsensusem indeks ma osunąć się delikatnie kolejny miesiąc z rzędu do 56pkt. z 56.5pkt.

Sesja europejska przyniesie natomiast ze sobą informacje o bezrobociu w Hiszpanii oraz publikację prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej. Na dokument warto rzucić okiem, nie powinien jednak wywołać silniejszych ruchów na wspólnej walucie – jego treść będzie bowiem w głównej mierze powtórzeniem ostatnich publikacji Europejskiego Banku Centralnego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here