Naga MarketsBank Rezerw Australii, RBADziś o godzinie 6:30 poznaliśmy decyzję Banku Centralnego Australii w sprawie stóp procentowych. RBA pozostawił stopy na niezmienionym poziomie. Kurs dolara australijskiego nie wykazuje większej rekcji z racji braku zaskoczenia decyzją, rynek spodziewał się stopy procentowej na poziomie 1%. 


Stopy procentowe w Australia bez zmian

Zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi, RBA postanowił pozostawić stopy procentowe na tym samym poziomie. Aktualna stopa wynosi 1,00%. W nocy poznaliśmy też odczyty makro z Australii (lepsze od oczekiwań), jednak i to nie pomogło dolarowi australijskiemu AUD, który od dłuższego czasu znajduje się pod presją sprzedających.

Dane z Australii AUDUSD

Najważniejsze stwierdzenia z oświadczenia banku:

  • Stopa pozostaje na poziomie 1,00%
  • Stopy postaną niskie przez dłuższy czas
  • W razie potrzeby będziemy dostosowywać politykę
  • Ściśle monitorujemy sytuację na rynku pracy
  • W razie potrzeby będziemy łagodzić politykę pieniężną
  • Oczekuje się, że australijska gospodarka wzrośnie o 2,5% w 2019 r

Ogólna wymowa RBA nie zmienia się, Bank pozostaje przy niezmienionej stopie procentowej i utrzymuje, że zmieni politykę tylko jeżeli wystąpi taka konieczność. Głównym założeniem jest jednak utrzymanie niskich stóp procentowych przez dłuższy okres, co ma pomóc w zmniejszaniu bezrobocia i pomóc w osiągnięciu celu inflacyjnego.

Zobacz także: Panika na giełdach. NASDAQ ponad 3 % na minusie! DAX i S&P500 również toną

Sytuacja techniczna na kursie AUDUSD

Reakcja na AUDUSD jest żadna jeśli chodzi o tak ważne dane jak decyzja banku centralnego. Zaraz po godzinie 6:30 kurs ruszył niecałe 20 pipsów w górę, jednak od razu został zniwelowany.

AUDUSD interwał M5
AUDUSD interwał M5

Patrząc na szeroki interwał czasowy – W1, kurs pozostaje w trendzie spadkowym. W ostatnim czasie doszło do wybicia nowych niższych poziomów, dołki z 2016 roku zostały pokonane. Tak długo jak kurs znajduje się poniżej strefy zaznaczonej na zielono, nie ma mowy o większej korekcie wzrostowej. Tak na prawdę wiarygodnym sygnałem do korekty wzrostowej byłoby pokonanie linii, poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach.

AUDUSD interwał W1
AUDUSD interwał W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here