Naga MarketsPhil Lowe, gubernator RBA

Analitycy TD Securities oraz Nomury nie spodziewają się zmiany polityki Banku Rezerw Australii (RBA) podczas posiedzenia zaplanowanego na wtorkowy poranek czasu polskiego. Nomura nie spodziewa się ani ruchu w ramach stóp ani poważniejszych zmian co do tonu oświadczenia PolMon:

“Zaktualizowane prognozy kwartalne, które mają być gotowe do 10 sierpnia, również powinny zostać nieznacznie zmienione. Będziemy najbardziej zainteresowani wszelkimi obserwacjami dotyczącymi niedawnej krótkotrwałej presji na finansowanie oraz lokalnego rynku mieszkaniowego, który nadal, aczkolwiek w sposób łagodny robi się coraz luźniejszy” – informuje Nomura.

Podobnego zdania jest zespół ekonomistów TD Securities, któremu nie podoba się obecne podejście RBA do kształtowania polityki pieniężnej. Oczekiwanie na rozwój sytuacji nie pozwoli bowiem rozwiązać obecnych problemów gospodarczych, które nasilają się w związku z napięciami pomiędzy USA i Chinami. Należy pamiętać, że AUD jest bardzo wrażliwy na jakiekolwiek wahania juana, w związku z czym Antypody będą znajdowały się raczej po defensywnej stronie ringu państw G10.

“W związku z tym uważamy, że wzrost AUDNZD może wkrótce dobiegać końca. Pomimo spotkania RBNZ w tym tygodniu, co prawdopodobnie będzie miało pewne ostrożne odniesienia, to prawdopodobnie będzie więcej szczekania niż realnego gryzienia. AUDCAD może pozostawać pod presją, ponieważ pozostaje polityczny klin, a rynek może spróbować w tym tygodniu nadążyć za potencjalnymi wiadomościami NAFTA” – podaje rekomendacja TDS.

AUD/NZD po raz kolejny w przeciągu ostatnich miesięcy testuje opór na wysokości 1,0960, którego wcześniejsze próby pokonania kończyły się spadkami o co najmniej 100 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here