Naga Markets

Kurs dolara (AUD/USD) wyprzedawany kolejny dzień. Ekonomiści nie oczekują zmian w polityce RBAEkonomiści ankietowani przez Reutera uważają, że Bank Rezerw Australii (RBA) prawdopodobnie pozostawi stopy procentowe bez zmian. Obecny poziom stóp procentowych to 0,1 proc., a pierwsze posiedzenie RBA będzie miało miejsce 2 lutego. Tymczasem kurs dolara australijskiego kolejny dzień osuwa się wobec greenbacka.

  • Analitycy nie spodziewają się zmiany stóp proc. przez RBA
  • Przedłużony może zostać program luzowania ilościowego (QE)
  • Inflacja jest zbyt niska, by myśleć o podnoszeniu stóp procentowych

RBA pozostawi stopy proc. niezmienione i wydłuży program luzowania ilościowego

Sondaż pokazał również, że bank centralny prawdopodobnie ogłosi również przedłużenie programu luzowania ilościowego o wartości 100 miliardów dolarów australijskich, który ma wygasnąć w kwietniu.Ankietowani przez Reutera są zdania, że Bank Rezerw Australii utrzyma stopy procentowe na niskim poziomie aż do końca 2022 roku. Tylko jeden z ekonomistów wyłamał się z tej grupy.

RBA przekonuje, że stopy procentowe nie zostaną podniesione, dopóki realna inflacja nie znajdzie się w docelowym przedziale 2-3 proc. Do tego poziomu obecnie jest jeszcze daleko, a zatem można oczekiwać, że bank centralny utrzyma akomodacyjną politykę przez dłuższy czas.

– Spodziewamy się bardziej optymistycznej komunikacji ze strony RBA w przyszłym tygodniu, jeśli chodzi o globalny wzrost, lokalny wzrost oraz rynek pracy – powiedział analityk Nomura Andrew Ticehurst.

– Uważamy również, że jest zbyt wcześnie, aby zobaczyć jakiekolwiek rzeczywiste zmiany w polityce lub wskazówkach dotyczących RBA. Oczekujemy przedłużenia luzowania ilościowego w kwietniu – dodał Ticehurst.

Kurs dolara (AUD/USD) osunął się o 1,1 proc.

Notowania dolara australijskiego w relacji do greenbacka osunęły się wczoraj o 1,1 proc., wyłamując przy tym wsparcie w obrębie 0,7670. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, dziś para walutowa AUD/USD kontynuuje spadki.

fpmarkets

NED

Wczorajsze wybicie i dzisiejsza kontrola rynku przez niedźwiedzie wskazują na odwrócenie trendu krótkoterminowego. Kluczowe wsparcie znajdziemy teraz w okolicach 0,74 USD. Obecnie przecina je także wsparcie dynamiczne (100-dniowa średnia).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: rynek kryptowalut | gpw notowania | jsw giełda | biomed kurs akcji | pgnig cena akcji | biomed lub akcje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here