Naga MarketsBitcoin BTC coinSpadki wyceny popularnego stable-coina (kryptowaluty, której celem jest utrzymanie stabilnego poziomu) Tether spowodowały, że firma odpowiedzialna za emisję USDT podjęła decyzję o zniszczeniu 500 milionów tokenów. Być może wizja podobnych problemów i związanych z nimi kontrowersji skutecznie odstrasza Reserve Bank of Australia od prac nad cyfrową wersją australijskiego dolara. 


Nie jesteśmy zainteresowani stworzeniem kryptoAUD – wynika ze słów gubernator asystującej RBA Michele Bullock. Pomimo, że jak sama przyznaje jest zaintrygowana technologicznymi i finansowymi następstwami takiego działania, to Bullock nie widzi w nim sensu.

Wśród korzyści jakie dostrzega, zajmująca się w Reserve Bank of Australia kwestiami usług finansowych, Bullock wymienione zostało przeskoczenie problemu ujemnych stóp procentowych. Mimo to, przemawiająca na konferencji Sibos 2018 w Sydney gubernator zastrzegła, że jest to wciąż niesprawdzona idea.

Rozłam w sprawie kryptowalut

Kwestia adaptacji kryptowalut przez banki centralne poruszana jest na łamach Comparic od wielu miesięcy. Niektóre z nich, takie jak bank centralny Indii nie chcą uznać kryptowalut za środki płatności równorzędne z oficjalnym pieniądzem. Inne zaś, jak choćby bank centralny Holandii pracują nad uregulowaniem tej niszy, co jest pierwszym krokiem do zwiększonej adopcji kryptowalut przez społeczeństwo.

Bullock wtóruje swojemu koledze z RBA, Tonemu Richardsowi, który w czerwcu stwierdził, że Bitcoin jest fascynujący, ale nieefektywny. Również członek rady SNB, Thomas Moser nazwał kryptowaluty zbyt prymitywnymi by mogły służyć jako oficjalna waluta kraju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here