Naga Marketspinezka wbita w australięBank Rezerwy Australii (RBA) oznajmił w swoim najnowszym komunikacie, że Bitcoin (BTC) i inne kryptowaluty pozostaną poza systemem głównych płatności. W specjalnym artykule opublikowanym 20 czerwca RBA zauważył, iż pomimo dużej popularności wirtualnych walut nie są one powszechnie używane do wykonywania płatności.


Zobacz również: Bank of America chce bezgotówkowego społeczeństwa

Te artykuły również Cię zainteresują
RBA stawia na dolara australijskiego

BitcoinDokument „Cryptocurrency: Ten Years On” wydaje się upamiętniać i podsumowywać minioną dekadę istnienia kryptowalut. Jednocześnie autorzy zgodnie przyznali, że nie mają wiary w przyszłość wirtualnych walut poza ich niszowymi atutami.

Pomimo osiągnięcia pewnej rozpoznawalności, kryptowaluty nadal nie są powszechnie używane w płatnościach. W tym raporcie przeanalizowano dlaczego Bitcoin raczej nie stanie się wszechobecną metodą płatności w Australii i podsumowano w jaki sposób kolejne kryptowaluty starały się rozwiązać niektóre niedociągnięcia i nieefektywności Bitcoina – takie jak jego zmienność i problemy ze skalowalnością – napisano w raporcie.

Australijski rząd nadal pozostaje bardzo sceptyczny wobec wysokiego ryzyka związanego z kryptowalutami ostrzegając konsumentów przed ponoszeniem nadmiernego ryzyka, przyjmując jednocześnie agresywną politykę podatkową i gromadzenia danych. Na początku tego miesiąca okazało się, że australijscy śledczy prowadzili 12 operacji transgranicznych, koncentrując się na unikaniu podatków związanych z kryptowalutami.

Można odnieść wrażenie, że artykuł RBA przedstawia mniej optymistyczny obraz kryptowalut, jednocześnie broniąc dolara australijskiego jako preferowanej alternatywy dla wirtualnych walut.

Dolar australijski nadal zapewnia niezawodny, nisko inflacyjny magazyn wartości, a branża płatności nadal pracuje nad wydajnością, funkcjonalnością i odpornością australijskiego systemu płatności. Trudno jest na tę chwilę sobie wyobrazić, aby kryptowaluty były w stanie konkurować z dolarem australijskim, co jest niezbędne do ich powszechnego stosowania w Australii – podsumowano.

Niedawno informowaliśmy o pracowniku australijskiego rządu odpowiedzialnego za systemy informatyczne, który stanie przed sądem. Zarzuca mu się wydobywanie Bitcoina na rządowym komputerze, za co grozi mu teraz 10 lat więzienia. 33-latek z Sydney pracujący dla rządu oskarżony jest o przekształceniu komputera rządowego w platformę do wydobywania Bitcoina. Rzekomo na zmodyfikowanym sprzęcie wykopał kryptowalutę o wartości 9000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here