Naga MarketsDziś w nocy, punktualnie o godz. 3:30 czasu polskiego poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia Banku Rezerw Australii (RBA). Godzinę później odbyła się także konferencja z udziałem prezesa banku. Wskazał on, że bezrobocie prawdopodobnie wzrośnie do jeszcze wyższych poziomów, mimo trwającego ożywienia gospodarczego. Fakt ten sprawia, że choć jest on zadowolony ze skutków działań podjętych w celu ograniczenia gospodarczych skutków pandemii, wciąż gest gotów zrobić jeszcze więcej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

RBA gotowe do dalszego luzowania polityki monetarnej

Szef australijskiego banku centralnego Philip Lowe powtórzył, że przywrócenie zaufania jest kluczem do ożywienia gospodarczego. Gubernator ponownie sprzeciwił się wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto w tym miejscu przypomnieć, że wraz z wybuchem pandemii, już w marcu Bank Rezerw Australii obniżył stopy procentowe do poziomu bliskiego zeru (0,25%) i zaczął kupować obligacje skarbowe. Lowe dał jasno do zrozumienia, że kluczową rolą w przyszłości jest wsparcie fiskalne i argumentował, że rząd ma wiele możliwości, aby zapewnić to w razie potrzeby.

Gubernator powiedział, że suma bilansowa RBA wzrosła do około 280 mld dolarów (197 mld dolarów) z około 180 mld dolarów przed pandemią i oczekuje się dalszego wzrostu.

Powiedział, że im głębszy i bardziej przedłużający się kryzys, tym poważniejsze są blizny ekonomiczne. Jest on także już kolejną osobą, która wskazuje, iż jedną z grup, która w największym stopniu odczuje skutki kryzysu są ludzie młodzi, którzy przez lockdown i skokowy wzrost bezrobocia nie pną się po szczeblach kariery zawodowej.

– Oczekuje się, że droga przed nami będzie wyboista – powiedział dodając, że zbyt wczesne wycofanie wsparcia rządowego byłoby błędem. Dlatego też RBA w dalszym ciagu zamierza wspierać gospodarkę. Bank nie wyklucza przy tym nawet kolejnej obniżki stóp proc. do 0,1% oraz rozszerzenia skupu obligacji jeśli zajdzie taka konieczność.

Kurs dolara australijskiego w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że dolar australijskie umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego już piąty tydzień z rzędu. Wskutek tej aprecjacji rynek dotarł w okolice niezwykle istotnej strefy oporu. Jeżeli tylko bariera ta zostanie trwale pokonana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji AUD wobec USD.

AUDUSD Weekly

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGaz-System ma decyzję lokalizacyjną dla gazociągu Rembelszczyzna – Mory
Następny artykułNotowania miedzi powracają do ruchu wzrostowego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here