Naga Markets

logo rba na ścianie budynkuPodczas piątkowego spotkania szef banku centralnego Australii (RBA), Philip Lowe, powiedział, że argumenty za dużymi podwyżkami stóp procentowych “zmalały”. Jednocześnie z tym Lowe skomentował ogólną sytuację gospodarczą w kraju mówiąc, że stopa bezrobocia osiągnęła ostatnio najniższy punkt i wynosi obecnie 3,5%, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego spotkania. Dolar australijski reaguje w piątek niewielkim wzrostem wobec dolara amerykańskiego.

  • Dolar australijski reaguje niewielkim wzrostem w piątek wobec dolara amerykańskiego (AUDUSD)
  • Odbicie pojawia się po tym, jak gubernator Banku Rezerw Australii skomentował sytuację gospodarczą w kraju
  • Według banku centralnego tempo wzrostu stóp procentowych spadnie
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

RBA: Docieramy do upragnionego celu

Podczas ostatniej sesji tygodnia prezes Banku Rezerw Australii (RBA), Philip Lowe skomentował sytuację gospodarczą w kraju podczas ostatniego przesłuchania w parlamencie. Prezez RBA podkreślił podczas spotkania, że bank będzie nadal podnosił stopy procentowe ze względu na wysoką inflację, jednak w przyszłości można spodziewać się “spowolnienia tego tempa“.Fakt, że już dość mocno podnieśliśmy stopy procentowe zwiększa siłę argumentu za mniejszymi podwyżkami w przyszłości” – powiedział Lowe prawodawcom. “Jesteśmy teraz bliżej “normalnego środowiska”, co oznacza, że argumenty za dużymi skokami stóp procentowych są mniejsze“.

Z dalszych wypowiedzi prezesa RBA wynika, że stopa bezrobocia osiągnęła ostatnio “najniższy punkt” i wynosi obecnie 3,5%, co oznacza spadek w stosunku do poprzedniego spotkania w lutym, kiedy to wynosiła 4,2%.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 16.09.2022
Kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 16.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Warto jednak odnotować, że od czasu ostatniego spotkania banku centralnego inflacja bardzo szybko poszła w górę i oczekuje się, że w ciągu roku będzie dalej rosła. Osiągnięcie poziomu 3%, który mieści się w celu inflacyjnym banku centralnego, będzie możliwe pod koniec 2024 roku, podkreślił Lowe. Przypomnijmy, że w tym miesiącu bank podniósł stopy procentowe o 50 punktów bazowych do poziomu 2,35%.

Tymczasem na dane zareagował dolar australijski, który wzrósł wobec dolara amerykańskiego (para walutowa AUD/USD) początkowo 0,70% do godziny 06:00. W późniejszych godzinach dolar australijski wykonał korektę do poziomu 0.67113 jednak nadal szansa na podtrzymanie ruchu w dalszym ciągu dnia jest duża. Patrząc na parę walutową z szerszej perspektywy widoczne jest utrzymywanie istotnego dla dolara australijskiego wsparcia, które może jeszcze dać szansę na odreagowanie rynku do poziomów 0.68000 – 0.68500 w kolejnych dniach.

XTB

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAdobe straciło w czwartek ponad 17% po spadku zysków za III kwartał
Następny artykułPiątkowe kursy walut – dolar, funt, frank i euro – 16 września 2022 roku
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here