Naga Marketsmerrill-lynch-logo

Bank of America Merill Lynch ostrzega przed decyzją RBA w sprawie obniżek stóp procentowych. Czy to już pora na sprzedaż AUD/USD?


BofA Merill Lynch w swojej najnowszej rekomendacji walutowej przestrzega swoich klientów, że obniżka australijskich stóp procentowych jest bardzo prawdopodobna, choć nie przesądzona. Jutrzejsze spotkanie Reserve Bank of Australia ma, zdaniem BofA Merill Lynch, nadal pozostawać nad wyraz łagodne i prawdopodobnie prowadzić będzie do obniżenia aktualnego poziomu stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Jednocześnie zdaniem specjalistów banku, poziom 2% ma być minimum w tym cyklu polityki monetarnej Australii.

Jak to się przekłada na AUD/USD?

Zdaniem BofA Merill Lynch, im bardziej gołębie będą spotkania FOMC, tym większe szanse na cięcie stóp przez RBA w celu wpłynięcia na kurs AUD/USD. Jednocześnie, bankowcy nie są do końca przekonani co do faktu, że obcięcie stóp procentowych przez RBA w znaczący sposób wpłynie na poziom wymiany handlowej. Jednak brak ruchu ze strony RBA będzie cichym wsparciem dla kupujących. Bank, podsumowując raport stwierdza, że w przypadku obniżenia stóp procentowych na jutrzejszym posiedzeniu RBA oczekuje się od Australijczyków dalszego utrzymania luźnej polityki monetarnej. Utrzymywanie presji podażowej na AUD/USD będzie najprawdopodobniej kontynuowanie do czasu aż FED podniesie amerykańskie stopy procentowe.

Kwietniowe wybicie linii trendu spadkowego na AUD/USD zakończyło się ostrą presją popytu na kurs tej pary. Decyzja RBA w sprawie stóp prawdopodobnie zepchnie kurs z powrotem pod wybitą wcześniej linię.
Kwietniowe wybicie linii trendu spadkowego na AUD/USD zakończyło się ostrą presją popytu na kurs tej pary. Decyzja RBA w sprawie stóp prawdopodobnie zepchnie kurs z powrotem pod wybitą wcześniej linię.

 

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here