Naga MarketsZałożyciel największej na świecie firmy zajmującej się funduszami hedgingowymi, Ray Dalio, alarmuje: przyszłość dolara amerykańskiego jest zagrożona.

  • Ray Dalio twierdzi, że przyszłość dolara nie jest pewna.
  • Nie jest to jednak żadna szansa dla BTC.

Ray Dalio: USA upadną

Ray Dalio, założyciel i współzałożyciel Bridgewater Associates, jest zdania, że Stany Zjednoczone, podobnie jak imperia z przeszłości, upadną, a dziś stoją w obliczu poważnych zagrożeń dot. swojej waluty.

W wywiadzie dla MarketWatch Dalio przedstawia trzy główne problemy zagrażające Ameryce i dolarowi amerykańskiemu: problem cyklu pieniężnego i kredytowego, problem wartości oraz wschodząca potęga Chin.

Powiedział, że USA będą musiały zostać gruntownie przeprojektowane, jeśli mają przetrwać w obecnej formule.

– Ale jeśli nie wykonamy tej pracy dobrze, zamierzamy wydawać w nieograniczony sposób i radzić sobie z tym, tworząc dług, który nigdy nie zostanie spłacony – mówi inwestor.

Czas bitcoina?

Pomimo swoich obaw o przyszłość dolara, Dalio nie jest optymistyczny też w kwestii bitcoina. W wywiadzie udzielonym na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii ostrzegł przed BTC.

– Pieniądz ma dwa cele: środek wymiany i magazyn bogactwa, a bitcoin nie jest obecnie skuteczny w żadnym z tych przypadków – mówił.

Dalio jest znacznie bardziej byczy, jeśli chodzi o złoto i uważa, że ​​metal szlachetny może służyć jako zabezpieczenie przed potencjalnym upadkiem dolara.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here