Naga MarketsKurs euro do dolara europa kontynentZe strefy euro napływa w czwartek wiele istotnych informacji. Jak dług Włoch wpłynie na kurs europejskiej waluty? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Agencje ratingowe zaczną baczniej przyglądać się gospodarkom strefy euro
  • UE ma problem z wypracowaniem wspólnego stanowiska
  • Euro pod presją problemów politycznych strefy

Czwartkowy szczyt UE ukaże podziały wewnątrz-unijne?

Czwartkowy dzień zaczął się pechowo dla strefy euro. Indeks PMI dla usług spadł do poziomu 11,7 pkt, dla przemysłu do 33,6 pkt. W efekcie, łączony wskaźnik PMI osiągał wartość zaledwie 13,5 pkt. Niechlubne rekordowy raportowały również gospodarki niemiecka oraz francuska, co przełożyło się na osłabienie kursu euro w trakcie czwartkowej sesji i rozszerzenie spadków EUR/USD na czwarty dzień z rzędu.

Te artykuły również Cię zainteresują
To pokazuje, że marcowe tąpnięcie było dopiero początkiem trudnych czasów, w których znalazła się strefa euro. Im gorsze dane tym więcej pojawia się spekulacji nt. tego w jaki sposób liderzy europejscy zamierzają wesprzeć pogrążone w recesji gospodarki UE – powiedział analityk BOŚ.

Według szacunków coraz większej części ekonomistów nierównowaga we włoskim budżecie może sięgnąć w tym roku 6 proc. PKB, a relacja długu do PKB może wyjść ponad 145 proc. To wynik gwałtownie rosnących wydatków w związku z COVID-19. To może skłonić agencję S&P do cięcia ratingu, który od dawna oceniany jest słabo (poziom BBB) z perspektywą negatywną. Czy uruchomi to kolejną falę strachu na rynkach związaną z wypłacalnością poszczególnych krajów, zwłaszcza z grupy rynków wschodzących?

EBC oświadczył, że skupi obligacje, o ile będą miały co najmniej najniższą ocenę inwestycyjną (BB) w dniu 7 kwietnia. Decyzja zapadła na zaledwie dwa dni przed możliwą obniżką ratingu dla Włoch przez instytucję S&P Global Ratings.

– Rynek obserwuje spotkanie na szczycie UE. Inwestorzy chcą wiedzieć czy w strefie jest wola do wspólnych działań. Kurs EURUSD kontynuuje ruch spadkowy. Cena naruszyła dziś ważny poziom 1,0777, co powinno poskutkować zejściem w okolice tegorocznego dołka 1,0636 – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here