Naga Markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zyskaj przewagę nad innymi dzięki MT4 Supreme[/pullquote]

Raporty CFTC są przygotowywane przez Commodity Futures Trading Commission w Stanach Zjednoczonych. CFTC wymaga od uczestników rynku raportowania wszystkich swoich transakcji powyżej określonych limitów. Raporty CFTC dają nam zatem wiedzę na temat otwartych pozycji na giełdzie Chicago Mercantile Exchange oraz New York Board of Trade. W raporcie zawarte jest ponad 70% wszystkich otwartych pozycji na rynku kontraktów futures. Dzięki danym zawartym w raporcie możemy przewidywać główne trendy na rynkach finansowych, niemniej jednak warto podkreślić, że są publikowane z trzydniowym opóźnieniem. W przypadku analizy średnio i długoterminowych trendów takie opóźnienie jest dopuszczalne.

Tutaj znajdziesz informację o raporcie CFTC. Co oznaczają poszczególne jego elementy i jak dokładnie go interpretować?

NZD/USDnzdusd-d1-admiral-markets-as

Wykres numer 1: Dzienne notowania NZD/USD

Na parze walutowej NZD/USD od kilkunastu dni znajdujemy się w kanale wzrostowym. Bieżącym wsparciem, które bronią kupujący w zaparte jest strefa 0,653-0,659. Dzisiejszego dnia  stronie popytowej udało się osiągnąć nowy szczyt, jednakże do głosu doszła strona podażowa i zanegowała cały ruch wzrostowy. Aktualnym ograniczeniem przyszłych wzrostów jest górne ograniczenie kanału wzrostowego oraz strefa podaży 0,682-0,690.

x1

Wykres numer 2: Ilość pozycji netto na tle notowań NZD/USD

Bieżąca analiza pozycji dużych graczy wskazuje na większe prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu wzrostowego. Traderzy niekomercyjni  w poprzednim tygodniu na kontraktach terminowych dobierali coraz więcej długich pozycji.

x2Wykres numer 3: Zmiana pozycji długich oraz krótkich w poprzednim tygodniu.

Nasdaq 100

[NQ100]Weekly

Wykres numer 1: Tygodniowe notowania NQ 100

Drugi tydzień z rzędu indeks Nasdaq 100 rośnie, po tym jak odbił się od poziomu wsparcia 4000 pkt., a na wykresie tygodniowym pojawił się pin bar. Obecnie kurs znajduje się w okolicach oporu 4340 pkt., którego przebicie otworzy drogę do obszaru w pobliżu 4560 pkt., a stąd już niedaleko do szczytów z końca ub.r . w okolicach 4740 pkt. Historyczne maksima wypadają na poziomie 4816 pkt.

W ostatnim czasie poprawił się klimat na rynkach akcyjnych głównie za sprawą wzrostu cen ropy naftowej. Dodatkowo oddalająca się perspektywa podwyżek stopy procentowej w Stanach Zjednoczonych również ma pozytywny wpływ na rynek kapitałowy. Uczestnicy rynków terminowych oceniają prawdopodobieństwo podwyżki w marcu na 9%.

x3

Wykres numer 2: Ilość pozycji netto na tle notowań Nasdaq 100

Według raportów CFTC kontynuacja bieżącego ruchu wzrostowego jest bardzo prawdopodobna.

x4

Wykres numer 3: Zmiana pozycji długich oraz krótkich w poprzednim tygodniu.

Pobierz pełny Raport CFTC. Dowiedz się, czy dolar amerykański dalej utrzyma pozycję króla. W pobranym raporcie CFTC znajdziesz również takie instrumenty finansowe jak: EUR/USD, AUD/USD, USD/CHF, USD/CAD. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here