Naga Markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Zyskaj przewagę nad innymi dzięki MT4 Supreme[/pullquote]

Raporty CFTC są przygotowywane przez Commodity Futures Trading Commission w Stanach Zjednoczonych. CFTC wymaga od uczestników rynku raportowania wszystkich swoich transakcji powyżej określonych limitów. Raporty CFTC dają nam zatem wiedzę na temat otwartych pozycji na giełdzie Chicago Mercantile Exchange oraz New York Board of Trade. W raporcie zawarte jest ponad 70% wszystkich otwartych pozycji na rynku kontraktów futures. Dzięki danym zawartym w raporcie możemy przewidywać główne trendy na rynkach finansowych, niemniej jednak warto podkreślić, że są publikowane z trzydniowym opóźnieniem. W przypadku analizy średnio i długoterminowych trendów takie opóźnienie jest dopuszczalne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tutaj znajdziesz informację o raporcie CFTC. Co oznaczają poszczególne jego elementy i jak dokładnie go interpretować?

AUD/USD

audusd-d1-admiral-markets-as

Wykres numer 1: Dzienne notowania AUD/USD

W bieżącym tygodniu pary surowcowe są najmocniejsze. Dolar kanadyjski zyskał ponad 2,70% w stosunku do dolara amerykańskiego, natomiast dolar australijski zyskał 2,60%.

1

Wykres numer 2: Tygodniowa zmiana notowań walut w stosunku do dolara amerykańskiego Źródło: https://finviz.com/

Tak mocne wzrosty na parach surowcowych są spowodowane dużymi zwyżkami na indeksach giełdowych oraz wczorajszym przemówieniem prezesa EBC.

Na parze walutowej AUD/USD na interwale dziennym bykom udało się dotrzeć do mocnego oporu 0,707-0,701. Bazowym scenariuszem będzie obrona danego oporu i kontynuacja spadków przynajmniej do ostatniego minimum w okolicę 0,683.

1aud

Wykres numer 3: Ilość pozycji netto na tle notowań AUD/USD

Raporty CFTC potwierdzają diametralną zmianę na danej parze walutowej, przez niespełna tydzień danej grupie traderów przybyło ponad 10 tysięcy krótkich pozycji.

2aud

Wykres numer 4: Zmiana pozycji długich oraz krótkich w poprzednim tygodniu.

GBP/USD

GBPUSDWeekly

Wykres numer 1: Tygodniowe notowani GBP/USD

Od połowy 2014 roku na parze GBP/USD obserwujemy trend spadkowy, który mocno przyśpieszył w grudniu ub.r. Wczoraj kurs dotarł do poziomu wsparcia w okolicach 1.4080, a dodatkowo na wykresie tygodniowym pojawił się Pin Bar. Kurs obecnie znajduje się ponad kolejnym wsparciem w pobliżu 1.4225, co oznacza, że możemy mieć w najbliższym czasie korektę nawet w okolice 1.4560, czyli dołka z kwietnia ub.r. Następnie powinniśmy wrócić do trendu spadkowego.
We wtorek publicznie występował szef Banku Anglii Mark Carney, który potwierdził komunikat z ostatniego posiedzenia, że BoE nie będzie się śpieszył z podwyżkami stóp procentowych na Wyspach, co oczywiście jest czynnikiem osłabiającym  funta szterlinga.

gbp1

Wykres numer 2: Ilość pozycji netto na tle notowań GBP/USD

Pozycje dużych graczy potwierdzają długoterminowy trend spadkowy. W ostatnim czasie traderzy niekomercyjni dobierali coraz więcej pozycji krótkich na funta szterlinga na kontraktach terminowych.

gbp2

Wykres numer 3: Zmiana pozycji długich oraz krótkich w poprzednim tygodniu.

Pobierz pełny Raport CFTC. Dowiedz się, czy dolar amerykański dalej utrzyma pozycję króla. W pobranym raporcie CFTC znajdziesz również takie instrumenty finansowe jak: EUR/USD, USD/JPY, S&P 500, USD/CAD. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here