Naga MarketsUSDPLN

Komentarz:

W tym tygodniu obserwowaliśmy kontynuację spadku notowań USDPLN. Kurs pary walutowej obniżył się o kolejne 0,71% do 3,598. Najbliższe dni nie powinny raczej przynieść żadnej zmiany. Presja na osłabienie dolara prawdopodobnie się utrzyma wraz z głosami przemawiającymi za kolejną podwyżką stóp w USA w grudniu. Prawdopodobieństwo wykonania takiego ruchu przez Fed oceniana jest na ponad 90%.

W takiej perspektywie możliwe jest dalsze obsuwanie notowań USDPLN w rejon 3,55. Czynnikiem ryzyka dla tego scenariusza będzie uchwalenie ustawy podatkowej w USA oraz likwidacja Obamacare, ale póki, co na rychłe wprowadzenie w życie obu ustaw się nie zanosi.

EURPLN

Komentarz:

Na rynku EURPLN trend boczny między poziomami 4,22-4,256. Jednak w ostatnich dniach pojawiły się pierwsze przymiarki do wykreowania nowej dłużej fali spadku. Ma to oczywiście związek z ostatnimi doniesieniami Mario Draghiego, który śladem Janet Yellen zredukował program QE w Europie.

Bez wpływu nie pozostają również pozytywne dane makro z Polski, które stawiają złotego w lepszym świetle. W rezultacie, rynek obecnie zmierza do dolnej granicy konsolidacji na poziomie 4,22. Przełamanie tego poziomu może spowodować wydłużenia fali spadkowej nawet do 4,14.

EURUSD

Komentarz:

Ostatnie silne wzrosty na eurodolarze sprawiły, że prawdopodobnie doszło do zmiany trendu na wzrostowy. Niemniej na chwilę obecną jest to dość śmiała teza, dlatego należy poczekać na potwierdzenie. Silnym sygnałem kupuj będzie przejście notowań EURUSD powyżej 1,188. Póki, co rynek znajduje się poniżej tej bariery, dlatego oczekiwałbym pojawienie się korekty spadkowej, nawet do 1,157.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here