Naga MarketsEURUSD

Marcowe posiedzenie banku centralnego zakończyło się w umiarkowanie łagodnym tonie. Żaden członek Rady Prezesów nie wypowiadał się na temat potencjalnej możliwości rozszerzenia skali skupu aktywów w ramach programu QE. Tym samym, przesunęły się rynkowe oczekiwania w sprawie podwyżek stóp w eurolandzie. Rozpoczęcie cyklu zacieśnienia polityki monetarnej możemy oczekiwać w drugiej połowie 2019 roku, z jednoczesnym przedłużeniem programu QE do końca 2018 roku.

Gołębie stanowisko EBC ws. polityki pieniężnej eurolandu negatywnie odbiło się na wycenie europejskiej waluty. W ostatnich tygodniach notowania EURUSD poruszają się niejednostajnie. Obraz techniczny jest mocno rozmyty. Niemniej wydaje się, że euro będzie znajdowało się pod wpływem posiedzenia EBC i w najbliższych dniach możemy być świadkami spadków na eurodolarze w rejon 1,21.

GBPUSD

Na rynku funta utrzymują się korekcyjne nastroje, co związane jest m.in. z negocjacjami ws. brexitu. Dotychczas nie wypracowano żadnych wiążących porozumień w tej sprawie. Tym samym notowania funta nadal mogą znajdować się pod presją, mimo, że dobre dane makro z Wysp sugerują zmianę nastawienia Banku Anglii ws. podwyżek stóp. W mojej ocenie na modyfikacje parametrów polityki monetarnej w Londynie trzeba będzie jeszcze poczekać ze względu na nieoszacowane konsekwencje gospodarcze dla Anglii, która niebawem opuści struktury UE.

Z układu kresek wynika, że od kilku tygodni buduje się korekta spadkowa, której dno może utworzyć się w rejonie 1,3580. To oznaczałoby powrót kursu GBPUSD do miejsca wybicia z niedawnej formacji trójkąta zwyżkującego.

USDPLN

W tym tygodniu złoty znajdował się pod presją. Był to przede wszystkim wynik marcowego posiedzenia RPP, gdzie zakomunikowano inwestorom, że do pierwszej podwyżki stóp w Polsce może dojść dopiero pod koniec 2019 roku. Jednocześnie zaznaczono, że decyzja ta może być odroczona na 2020 rok, jeśli sprawdzi się projekcja inflacji oraz wzrostu PKB przygotowaną przez NBP. Rynki odczytały komunikat RPP na wyraźnie gołębią, co przełożyło się na niższą wycenę złotego.

W najbliższym tygodniu nie spodziewam się dużych wahań na parze USDPLN. Wynika to z układu technicznego, z którego można odczytać, że mogą pojawić się problemy z przejściem kursu USDPLN powyżej 3,43. Niemniej, gdyby rynek zdecydował się na taki ruch to kolejnym celem będzie 3,52.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here