Naga MarketsEURUSD

Po długim i wyczerpującym rajdzie na rynku eurodolara przyszedł czas na konsolidację. Taka sytuacja jest w pełni uzasadniona zważywszy na skrajne wykupienie na wskaźnikach analizy technicznej (m.in. na RSI). To wszystko działo się w obecności publikacji dobrych danych makro ze strefy euro (poprawa nastrojów koniunktury gospodarczej, PKB wzrósł w 4kw.17 o 2,7% r/r, stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 8,7%, inflacja producencka w grudniu +2,2% r/r). Nie ma jednak pretensji do inwestorów, ponieważ tak dobry zestaw danych był już wcześniej dyskontowany.

Tym samym, pojawienie się ewentualnej korekty nie będzie stanowiło zagrożenia dla istotności trendu wzrostowego. W dłuższym horyzoncie czasu nadal spodziewam się aprecjacji euro do 1,28/USD.

GBPUSD

Również na rynku GBPUSD można zaobserwować zmianę nastrojów. Notowania GBPUSD dotarły do granicznych poziomów w rejonie 1,43 i część inwestorów postanowiła realizować zyski. W ciągu 7. najbliższych tygodni brytyjski rząd ma osiągnąć porozumienie w sprawie okresu przejściowego po Brexicie. Wszelkie wzmianki na ten temat mogą psuć sentyment wokół funta, dlatego szanse na umocnienia GBP oceniam, jako małe.

USDPLN

Na parze USDPLN pojawiło się częściowe odreagowanie. Jest to naturalna konsekwencja mająca miejsce po długotrwałych spadkach. Uważam, że odbicie może być kontynuowane zważywszy na wzrost awersji do ryzyka i związany z tym większy popyt inwestycyjny na dolara amerykańskiego. Potencjalne umocnienie dolara może sięgnąć nawet do 3,42.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here