Naga MarketsEURUSD

W dojrzałej fazie hossy znajdują się notowania EURUSD. Niedawno kurs pary walutowej przełamał historyczny opór na wysokości 1,20, co zostało z entuzjazmem przyjęte przez rynek. Wydaje się, że trend wzrostowy nadal powinien być kontynuowany, ponieważ ostatnie dane makro ze strefy euro dostarczają coraz więcej optymizmu. Pozytywnym zaskoczeniem były dane dotyczące bilansu handlu zagranicznego, który w listopadzie wzrósł do 22,5 mld euro z 19 mld euro miesiąc wcześniej. To oznacza, że trendy eksportowe rozwijają się w dobrym kierunku. Lepiej od oczekiwań wypadły także dane o inflacji. W ujęciu bazowym wzrosła ona do 1,1% r/r w grudniu wobec 0,9% r/r w listopadzie.

Przy takim zestawie danych EBC może bez obaw zdecydować się na bardziej agresywna redukcje QE w Europie. To oznaczałoby dodatkowy katalizator dla wzrostu notowań euro. Moim zdaniem, jest kwestią czas, kiedy kurs EURUSD podjedzie w rejon 1,3170.

GBPUSD

Ciekawa sytuacja ma miejsce także na brytyjskim funcie. W trakcie tygodnia kurs GBPUSD wzrósł kolejne 1,21% do 1,39. Ma to związek z opublikowanymi danymi o inflacji. W grudniu wzrost cen na poziomie konsumenta wyniósł 3,0% r/r, co oznacza, że została osiągnięta górna granica odchylenia od celu inflacyjnego.

W tym przypadku zapala się zielone światło dla rady Banku Anglii, aby ten podniósł stopy procentowe. Ten fakt inwestorzy od dłuższego czasu wyceniają na rynku. Jednak wydaj się, ze nie możemy jeszcze mówić, ze funt jest przewartościowany. Wprost przeciwnie, oczekuję, że kurs funta umocni się jeszcze bardziej w rejon 1,48/USD.

USDPLN

Na rynku USDPLN obserwujemy kontynuację trendu spadkowego. W tygodniu kurs pary walutowej spadł 0,56% do 3,40. Wydaje się, że taka tendencja powinna utrzymać się w najbliższych tygodniach.

Na horyzoncie nie widać silnych argumentów, które przemawiałaby za odwróceniem trendu. Dane makro z USA zaskakują po pozytywnej stronie, dlatego Fed będzie w najbliższym czasie zmuszony do reakcji w sprawie modyfikacji polityki pieniężnej. To oznaczać może większą presję na dolara i w konsekwencji dalszy jego spadek do 3,266/PLN.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here