Naga MarketsUSDPLN

W tym tygodniu doszło do nieznacznego osłabienia amerykańskiego dolara. Notowania USDPLN lekko oddaliły się od ważnego oporu na wysokości 3,684. Zachowanie pary walutowej nie należy łączyć z listopadowym posiedzeniem Rady Polityki Pieniężnej, bowiem w środę na konferencji prasowej przewodniczący Rady A. Glapiński powiedział, że nie widzi przestrzeni do podwyżek stóp do końca 2018 roku. Niemniej konsensus w Radzie może ulec zmianie po tym, jak inflacja w Polsce zacznie mocniej odbijać w górę.

Z technicznego punktu widzenia nadal kurs USDPLN pozostaje poniżej ważnego oporu na poziomie 3,684. Wydaje się, że trudno będzie przełamać tę barierę z marszu. Niemniej czynnikiem wzrostu może być reforma podatkowa w Stanach, która ma być uchwalona przed Świętem Dziękczynienia (23 listopada).

EURPLN

Na rynku EURPLN kosmetyczne spadki. Sytuację na parze EURPLN można najlepiej skomentować przez pryzmat układu technicznego na wykresie dziennym, gdzie doszło do przełamania linii trendu wzrostowego. To teoretycznie implikuje kontynuację korekty spadkowej na eurozłotym nawet w rejon 4,145.

GBPUSD

W ostatnich dniach groźnie zrobiło się na rynku GBPUSD, gdzie notowania funta mocno zanurkowały, zaraz po tym jak Bank Anglii podwyższył stopy na Wyspach o 25 pb do 0,5%. Niemniej długoterminowy trend wzrostowy na parze GBPUSD jest zachowany. Uwagę skupia najbliższe wsparcie na poziomie 1,304. Zatem nie wszystko jeszcze stracone.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here