Naga MarketsEURUSD

Początek roku na głównych parach walutowych przyniósł niespotykaną od dawna zmienność notowań. Największe wahania obserwujemy m.in. na parze eurodolar, którego kurs z wysokim impetem wzbija się na nowe maksima. Powody nadzwyczajnego umocnienia euro należy szukać w otoczeniu makro, gdzie inwestorzy zasypywani są coraz lepszymi danymi ze strefy euro. W tym względzie warto zwrócić uwagę na styczniowe odczyty indeksów PMI dla przemysłu oraz sektora usług, które kolejny raz pozytywnie zachwyciły inwestorów. Dodatkowo dane wzmacniają jastrzębie skrzydło EBC, co może spowodować w praktyce, że M.Draghi będzie agresywniej podchodzić do kwestii zacieśnienia polityki pieniężnej niż Fed.

W moim przekonaniu potencjał wzrostowy kursu eurodolara nie wyczerpał się w pełni, dlatego możliwa jest kontynuacja trendu do okolic 1,3160.

GBPUSD

Ciekawe zmiany zachodzą również na rynku GBPUSD. Kurs „kabla” z sukcesem wspina się na nowe maksima. Negatywne konsekwencje gospodarcze z powodu brexitu zostały już dano wycenione przez rynek. Obecnie uwaga inwestorów skupiona jest wokół polityki pieniężnej. Szczególnie intryguje kwestia potencjalnych podwyżek stóp na Wyspach w obliczu narastającej presji inflacyjnej. Wydaje się, że do wiążących decyzji w tej sprawie powinno dojść w najbliższych miesiącach. Oczekuje się, że Bank Anglii zdecyduje się na podwyżkę kosztu pieniądza o 25pp. jeszcze w tym kwartale.

Na wykresie GBPUSD zarysował się silny trend wzrostowy. Moim zdaniem kierunek notowań będzie utrzymany, co w praktyce oznaczać może test 1,48 i dalej 1,60.

USDPLN

Silny trend spadkowy ukształtował się również na rynku USDPLN. Kurs pary walutowej konsekwentnie zmierza na nowe minima. Związane jest to z polityką Fedu, która skłania się do dalszego zacieśnienia polityki pieniężnej w USA. Za takim scenariuszem przemawiają mocne dane makro z amerykańskiej gospodarki. Po drugie warto zwrócić uwagę na fakt, że corocznie zmienia się skład komicji FOMC. W tym roku zmiany mają doprowadzić do wzmocnienia skrzydła jastrzębi, co jest wyceniane przez rynek.

Uważam, że trend spadkowy na parze USDPLN jest niezagrożony. Wydaje się, że spadek będzie nadal kontynuowany w rejon 3,00.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here