Naga MarketsGrupa Selena to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych.

Spółka była prezentowana na łamach naszego portalu już czterokrotnie. Pierwszy raz, z rekomendacją zakupu po wybiciu lokalnej konsolidacji, 9 września 2013 roku, po cenie ok. 16 zł za akcję. Analiza pierwotna tutaj: Selena – spółka odporna na spadki?, o wynikach inwestycji informowaliśmy w kolejnych raportach, a także na naszym forum, w dziale poświęconym akcjom spółek z warszawskiej Giełdy: Forum – CFD na akcje polskie – Selena.


Wykres miesięczny to trend wzrostowy trwający od 2012 roku oraz przebicie szczytu z 2011 roku i jego aktualny retest.


Na wykresie dziennym widać, że kurs zatrzymał się pomiędzy 20, a 24 zł za akcję. Moment kupna nastąpił po wybiciu z podobnej, aczkolwiek dwukrotnie mniejszej konsolidacji. Wydaje się, że bezwzględną linią obrony powinien być poziom 20 zł, a sygnałem do dalszych wzrostów będzie zdobycie nowego szczytu, czyli wyjście górą ze strefy konsolidacji. Selena była jedną ze spółek tzw. odpornych na spadki tzn. nie traciła wtedy gdy inne spółki dołowały, stąd przypuszczenie, że gdy cała giełda będzie osiągać nowe maksima, również Selena będzie rosła, a często spółki, które dobrze radzą sobie, gdy inne spadają, w czasie hossy stają się liderami wzrostów.

Dotychczasowy zysk (kupno za 16 zł) wynosi: 37.5 %


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: lukasz.nowacki@comparic.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTVN w korekcie trendu wzrostowego
Następny artykułGBPJPY wahanie rynku
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here