TMS


Ripple wydał raport rynkowy, w którym pisze, że udział Ripple (XRP) w rynku wzrósł, mimo spadku ceny za jednego coina z 1,91 dolara do 51 centów.


  • W pierwszym kwartale 2018 roku handlowano XRP o wartości 160 miliardów dolarów.
  • 16,6 mln dolarów pochodziło ze spółki XRP II
  • 151,1 mln dolarów zostało sprzedanych “programowo”

Według Ripple, całkowita kapitalizacja rynku wynosi 263,5 mld dolarów, co stanowi spadek o 56,3% z 607,3 miliarda na początku roku. Wartość waluty spadła z 1,91 dol. w styczniu do 0,51 dol. obecnie, co przekłada się na 73-procentowy spadek wartości. Tendencja jest jednak widoczna na całym rynku, Ripple nie jest tu odosobnione.

Jednym z czynników było usunięcie ze strony coinmarketcap.com wszystkich giełd południowo-koreańskich, Ripple ma tam duży udział, dlatego cena spadła nieproporcjonalnie do innych kryptowalut.

Ripple, D1

Idąc dalej, w raporcie czytamy, że duże zmiany regulacyjne w Korei Południowej, a także plotki o całkowitym zbanowaniu kryptowalut doprowadziły do najwyższej zmienności Ripple od kwietnia ubiegłego roku.

Podczas gdy, między 24 listopada a 31 marca 2018 kapitalizacja rynku podwoiła się, udział XRP wzrósł z 3,56% do 7,57%. Wynika to m.in z podpisania nowych umów współpracy np. z Western Union czy Cambridge a także to, że Ripple jest teraz listowany w 18-tu nowych miejscach i można nim handlować na 60 różnych giełdach.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here