Naga MarketsKontynuacja umacniania dolara, to główny czynnik wpływający na trendy klucozwych par na przełomie ostatnich dni. Indeks dolarowy reprezentujący siłę tej waluty zdołał pokonać główną linię trendu spadkowego kreśloną od szczytu z marca 2017 i tym samym wygenerowane zostały klasyczne sygnały zmiany kierunku trendu. Na krótkoterminowym wykresie tego indeksu widzę jednak wypełnianie przynajmniej części, jeśli nie całości ostatniego impulsu wzrostowego, a to oznacza, że obecnie może się pojawić jakaś korekta czyli osłabienie USD.

Taki ruch miałby oczywiście wpływ na trendy głównych par, gdzie część z nich znalazła się w okolicach ważnych wsparć czy oporów. Na samym indeksie dolarowym celem takiej korekt może być pokonana linia trendu spadkowego, a to mogłoby oznaczą całkiem spore osłabienie amerykańskiej waluty. Katalizatorem dla opisanego wyżej ruchu może być dzisiejsze posiedzenie FED, a decyzje i komunikat tego gremium poznamy po 20 czasu polskiego.

EURUSD

Jeśli chodzi o główne pary, to na rynku EUR/USD dotarliśmy do dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparć i jeśli na tym rynku mają pozostać jakieś szanse na większy wzrost, to powinien się on rozpocząć z obecnych poziomów cenowych.

Mechanicznym sygnałem zmiany trendu byłoby dla mnie pokonanie okolic 1.2040. Najbliższe, klasyczne opory znajdują się natomiast na 1.2070, a ważne w strefie 1.2130-1.2166. Z drugiej strony kluczowe wsparcie usytuowane jest na 1.1980 i dopóki będzie utrzymane, oczekiwałbym większego odbicia na tym rynku związanego np. z fazą połówkową głównego cyklu, o czym wspominałem np. w raporcie tygodniowym.

GBPUSD

Dynamiczne spadki były w ostatnich dniach kontynuowane na rynku GBP/USD i jak widać na poniższym wykresie pokonaliśmy linię szyi formacji podwójnego szczytu.

Modelowo, obecnie można oczekiwać ruchu powrotnego do tego dawnego wsparcia, a obecnie oporu. Linia szyi znajduje się na 1.3725 i stanowi ważny opór dla tego rynku. Dopóki znacząco nie wrócimy nad ten poziom , celem dla popularnego „kabla” w perspektywie kilku, kilkunastu dni powinny być modelowo okolice 1.3090, gdzie znajduje się zasięg wynikający z ww. formacji. Najbliższe wsparcia znajdują się na 1.3510, a kolejne w pobliżu 1.33.

USDJPY

W istotną strefę oporu wszedł z kolei rynek USD/JPY, a i struktura/fala wzrostowa budująca się przynajmniej od końca pierwszej dekady kwietnia wydaje się wypełniać.

Tym samym oczekuję w ciągu najbliższych dni jakiegoś ruchu korekcyjnego, którego modelowym celem powinna być strefa 108.95-108.50. Po takiej korekcie, trend dalszego umacniania dolara względem jena powinien być kontynuowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here