Naga MarketsW końcu jakieś oznaki życia powróciły na rynek ropy po informacji, że członkowie OPEC osiągnęli 97% zgodności z planowanymi przez organizację cięciami.

W rezultacie widzieliśmy wyraźne popytowe odbicie. Inwestorzy uznali, że OPEC nadal ma jakąś kontrolę nad rynkiem ropy. Oliwy do ognia dodał fakt zmniejszenie się prywatnych zapasów ropy API o 8,13 mln brk, co jest dobrym wskaźnikiem ze względu na pewne problemy z podażą w przeszłości.

Amerykański Departament Energii dopiero dziś opublikuje dane dotyczące zapasów, oczekiwania dotyczące ich zmniejszenia na pewno będą duże po danych API.

Na wykresie widzimy, że odbicie wypchnęło cenę powyżej oporu na 45,69 i warto obserwować, czy świeca zamknie się powyżej tego poziomu. Jeśli podczas dzisiejszej sesji dalszy rajd, kolejnym celem będzie opór na 47,16.

Ta strefa jest dużo silniejsza i rynki na pewno będą ostrożniejsze przd kolejnym atakiem. Bez pozytywnych danych raczej nie ma co liczyć na przebicie tego oporu.
Jeśli podaż zacznie dominować, celami dla niedźwiedzi będą wsparcia na 43,77 oraz 41,85. Jednakże świece ostatnio miały bardzo długie cienie co składnia mnie do zdania, że to byki chcą przejąć kontrolę i powstrzymać dalsze starania podaży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here