Naga Marketshaker przed komputeremJak wynika z raportu zespołu Malwarebytes Labs wśród najpopularniejszych wirusów atakujących sprzęt elektroniczny znajdują się Trojany oraz… wirusy służące do kopania kryptowalut. Podczas, gdy rynek wirtualnych walut zalicza nowe dołki, nie można powiedzieć tego samego o wykorzystywaniu złośliwego oprogramowania służącego do ich wydobywania.


Zobacz również: Nowy wirus udający plik z hollywoodzkim hitem kradnie kryptowaluty

Hakerzy rzadziej atakują pojedynczych konsumentów

Firma w nowym roku skupia się na śledzeniu 10 największych globalnych zagrożeń ze strony wirusów. Zespół bada rodzaje zagrożeń z podziałem na konsumentów i firmy, a także na poszczególne regiony i branże.

W ostatnim raporcie eksperci zauważają, iż autorzy szkodliwych oprogramowań w drugiej połowie 2018 roku skupili się przede wszystkim na firmach i organizacjach, a nie jak to wcześniej było na pojedynczych, często nieświadomych konsumentach. Ogólna liczba wykrytych szkodliwych programów dla firm wzrosła w ciągu ostatniego roku aż o 79 procent.

W ocenie zespołu Malwarebytes Labs, w 2019 roku pojawią się następujące trendy:

  • Cybernetyczne ataki zostaną zaprojektowane tak, aby uniknąć jakiekolwiek wykrycia w sieci;
  • Sztuczna inteligencja będzie coraz częściej wykorzystywana do tworzenia złośliwych programów;
  • Wraz ze wzrostem liczby ataków i spadkiem zaufania do aktualnych programów antywirusowych, pojawią się nowe systemy ochronne;

Zobacz również: Złośliwe oprogramowanie transferuje kryptowaluty do… Korei Północnej

Co kwartał zespół Malwarebytes Labs dzieli się informacjami, statystykami i analizami taktyk i technik stosowanych wśród popularnych cyberprzestępców. Pod koniec roku dokonuje syntezy tych danych w jednym wszechstronnym raporcie dot. aktualnego stanu szkodliwych oprogramowań. Ma on na celu śledzenie najważniejszych zagrożeń, metod dystrybucji i innych trendów, które wpływają na  kształtowanie „krajobrazu” zagrożeń. Pełny raport zespołu Malwarebytes Labs za 2018 rok można zobaczyć tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here