Naga MarketsO godzinie 15:45 i 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI za czerwiec br. obrazującego aktywność sektora przemysłowego w Stanach Zjednoczonych – pierwszy publikował instytut IHS Markit, drugi natomiast ISM. Jak zwykle w tym przypadku, dla traderów z USA zdecydowanie większe znaczenie ma odczyt ISM. Kurs euro do dolara odbija od 1,1320.


PMI powyżej oczekiwań i poprzedniego odczytu

Z raportu IHS Markit wynika, iż wartości wskaźniki PMI dla sektora usługowego w Stanach Zjednoczonych na poziomie 50,6 przebiły w czerwcu br. prognozy rynkowe, które były zgodne z poprzednim odczytem (50,1).

W przemyśle zauważalny jest skromny wzrost produkcji i aktywności biznesowej. Zatrudnienie rośnie jednak najwolniej od sierpnia 2016 roku. Niska pozostaje także presja inflacyjna.

Jak jednak wspomniano we wstępie, powyższa publikacja nie ma większego znaczenia dla inwestorów ze Stanów Zjednoczonych. Dlatego przejdźmy do zdecydowanie istotniejszego wskaźnika ISM opublikowanego o godz. 16:00.

Raport ISM poniżej oczekiwań

W przypadku raportu ISM dla przemysłu prognozy (51,0) zakładały niższy od poprzedniego (52,1) odczyt. Ostatecznie okazało się jednak, że sektor przemysłowy rozwija się w czerwcu lepiej od oczekiwań, ISM uplasował się bowiem na poziomie 51,7.

Mimo to, najnowszy odczyt wskazywał na najsłabsze tempo ekspansji w sektorze produkcyjnym od października 2016 r., gdyż nowe zamówienia pozostały bez zmian. Zaufanie biznesowe w Stanach Zjednoczonych jest raportowane przez Institute for Supply Management.

Kurs dolara osłabia się do euro

Notowania dolara w relacji do euro umacniają się podczas dzisiejszej, pierwszej sesji nowego miesiąca, czego rezultatem są spadki na głównej parze walutowej. Jak widać na wykresie 4-godzinnym EUR/USD poniżej, cena zeszła do wsparcia przy 1,1320, które utrzymuje ją na zamknięciach kolejnych interwałów.

Pokonanie kluczowego poziomu wsparcia przy 1,1320 otwierałoby drogę dalszym spadkom w kierunku 1,1262. Alternatywnie, powrót na zamknięciach ponad 1,1347 dawałby szansę na wzrost do szczytu przy 1,1411.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here