Naga MarketsAuthor: David Holt
Author: David Holt
Creative Commons License

Raport BoE okazuje się być bardzo optymistyczny dla gospodarki i jednocześnie dość gołębi.

Pełny tekst Inflation Report Banku Anglii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ożywienie gospodarcze w UK zyskało momentum. Bezrobocie spadło szybciej niż MPC oczekiwał, niemniej wolne moce produkcyjne utrzymują się. CPI spadła do 2% celu szybciej niż członkowie komitetu przewidywali i MPC spodziewa się, że pozostanie na tym poziomie lub poniżej w następnych kilku latach.

Na co komitet zwraca uwagę, to stosunkowo wysoki poziom wolnych mocy produkcyjnych, który stwarza ryzyko dla celu inflacyjnego w średnim terminie, a co więcej komitet uznał, że wspieranie produkcji i zatrudnienia będzie bardziej korzystne z punktu widzenia inflacyjnego niż w poprzednich latach. Z tego względu MPC uważa, że większa część mocy produkcyjnych powinna zostać wykorzystana przed podwyższeniem bankowych stóp procentowych.

BoE uznał, że choć stopa bezrobocia zbliżyła się do progu 7.0%, to nie osiągnęła go jeszcze i kolejne instrukcje wyprzedzające zostaną opublikowane dopiero wtedy, gdy próg zostanie spełniony. Generalnie MPC chciałby zwiększenia wykorzystania mocy produkcyjnych i zamknięcia luki w ciągu 2-3 lat utrzymując jednocześnie inflację w pobliżu celu. W ten sposób komitet ocenia jak wiele miejsca zostało na ożywienie gospodarcze przed podwyżką stóp procentowych.

Kiedy BoE zacznie podnosić stopy procentowe będzie to proces stopniowy, a poziom docelowy znajdzie się poniżej średniej sprzed kryzysu (5%).

GBP/USD przez ostatnie półtorej godziny wzrósł o ok. 100 pips.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here