Naga MarketsWczoraj tj. 2 sierpnia, poznaliśmy statystki aktywności inwestorów na rynkach Grupy GPW. Z raportu wynika, iż łączna wartość obrotu akcjami w lipcu na naszym rodzimym GPW wyniosła 15 mld zł i jest to wynik o prawie 30% gorszy niż w lipcu ubiegłego roku. Z kolei na rynku NewConnect odnotowano wzrost obrotu o ponad 70% z łącznym wynikiem 169,9 mln zł.


Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: KGHM – miedź wyznacza kierunek

Te artykuły również Cię zainteresują
We wczorajszym komunikacie na oficjalnej stronie GPW inwestorzy mogli poznać statystyki dla polskiej giełdy. Do najważniejszych statystyk GPW zaliczyła:

  • Spadek wartości obrotu akcjami w ramach arkusza zleceń  na Głównym Rynku o 12,0% rdr do 14,7 mld zł w lipcu 2018 r.
  • Wzrost wartości emisji obligacji nieskarbowych notowanych na rynku Catalyst o 28,3% rdr do poziomu 79,8 mld zł
  • Wzrost łącznego wolumenu obrotu kontraktami terminowymi o 21,1% rdr do poziomu 504,7 tys. szt. w lipcu 2018 r.
  • Wzrost łącznego wolumenu obrotu energią elektryczną o 71,1% do poziomu 14,8 TWh w lipcu 2018 r.

Łączna kapitalizacja 424 spółek krajowych notowanych na Rynku Głównym wyniosła w lipcu 602,28 mld zł, z kolei dołączając do tej statystyki 49 spółek zagranicznych kapitalizacja opiewała łącznie na kwotę ponad 1266 mld zł.

W miesiącu lipiec zadebiutowały dwie spółki: SILVAIR na Głównym Rynku z wartością oferty ponad 20 mln zł oraz spółka PASSUS na NewConnet o wartości 1,26 mln. Natomiast na rynku Catalyst zadebiutowały obligacje P.A. NOVA o łącznej wartości 20 mln zł oraz obligacje samorządowe Województwa Małopolskiego o wartości 40 mln zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – potencjalny short na CHFJPY
Następny artykułCFTC wypłaca 45 mln USD nagród w programie Whistleblower
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here