Naga Markets
6.11 rekomendowałem otwarcie pozycji długiej na parze GBP/AUD pod formację objęcia hossy na interwale D1, która pojawiła się w miejscu obrony linii trendu wzrostowego. Analiza tutaj: GBP/AUD – obrona linii trendu .

Tydzień po otwarciu pozycji zalecałem przestawienie SL w miejsce, które pozwalało chronić część zysków: Analiza D1 – GBP/AUD oraz AUD/NZD

Na dzień dzisiejszy zalecam przestawienie zleceń obronnych w miejsca pokazane na wykresie powyżej. Jeżeli otworzyliście pozycję w częściach, macie teraz możliwość ustawienia SL w kilku miejscach.


Dotychczas, kupując nad formacją objęcia hossy zarobiliśmy już 750 pipsów. Na wykresie miesięcznym widać, że kurs zmierza do najbliższego, długoterminowego oporu, a więc do zarobienia pozostaje jeszcze 500 pipsów. Przełamanie tego oporu otworzy drogę do jeszcze większych zysków, ale myślę, że to scenariusz na przyszły rok.

Trend trwa od kwietnia bieżącego roku, osiągnął już wartość ok. 3300 pipsów. Myślę, że przykład zagrania z 6 listopada i prowadzenie pozycji zgodnie z trendem pokazuje, że choć trzeba czasem czekać na takie okazje, to zyski i komfort prowadzenia zyskownej transakcji są warte tego czekania, a zyski wynikające z długoterminowych transakcji pokrywają wiele małych, dotychczasowych strat. Jak śpiewał Seykota w swojej piosence “Jeden dobry trend płaci za wszystko”.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWywiad: Luis Sanchez z Dukascopy Bank, cz. II
Następny artykułUSD/CAD – pin bar w strefie oporu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here