Naga Markets14 lipca opublikowałem swoją pierwszą długoterminową analizę na łamach Comparic. Dotyczyła ona pary EUR/GBP. Wymieniłem wtedy 3 warunki, które muszą zostać spełnione, aby mógł zaistnieć długoterminowy trend spadkowy. Pierwotna analiza znajduje się tutaj: EUR/GBP – 5 letni kanał spadkowy
Po pewnym czasie doszedł 4 warunek, gdy kurs zaczął poruszać się w mniejszym kanale, który znajdował się wewnątrz tego dużego 5-letniego. Oczywiste stało się, że kurs musi wyłamać się dołem i to stało się 4 warunkiem. Analiza z 4 warunkiem tutaj: EUR/GBP – czy decyzja EBC jest długo wyczekiwanym impulsem?


Jak widzimy powyżej na wykresie miesięcznym, kurs opuścił mały kanał. Dane z Wielkiej Brytanii są coraz lepsze, a EBC obniżył stopy procentowe. Całość składa się na trend spadkowy zarówno techniczny jak i fundamentalny.


W ujęciu dziennym widać, że pozostaje już tylko otwierać pozycje krótkie, wykorzystując do tego jakiekolwiek korekty np. do średnich, które działały w ostatnim czasie.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail: longtrader@o2.pl lub odwiedź mój dziennik na forum, gdzie znajdziesz pogłębione analizy, opisy moich wejść, a także będziesz mógł podyskutować na dowolny temat związany z tradingiem: Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here