Naga MarketsDziś o 16:30, jak co tydzień, poznaliśmy najnowszy raport Energy Information Administration (EIA) dotyczący zmiany wielkości zapasów ropy naftowej oraz produktów ropopochodnych w amerykańskich magazynach. Po zeszłotygodniowym zaskoczeniu, najnowszy raport również wspiera cenę ropy naftowej.


W minionym tygodniu amerykańskie zapasy ropy skurczyły się o niemal 560 tysięcy baryłek. Po zaskakującym spadku o ponad 14,5 miliona baryłek ropy jaki odnotowany został w pierwszym tygodniu września można stwierdzić, że dynamika spadku zapasów drastycznie spadła.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, opublikowany dzisiejszego popołudnia raport pozytywnie wpłynął na sytuację na rynku ropy. WTI przetestowała okolice 45 dolarów za baryłkę, po czym w dziesięć minut po publikacji zauważalnie odbiła się od tak wyznaczonego oporu:

OILWTIH1Dane, pomimo tak dużej różnicy pomiędzy następującymi po sobie odczytami i tak można uznać za pozytywne. Rynkowy konsensus tego raportu zakładał, że amerykańskie zapasy ropy zwiększą się o 4 mln baryłek.


AKTUALIZACJA

WTI po początkowym byczym wybiciu spowodowanym raportem EIA dość szybko, nie tylko skorygowało wzrosty lecz pogłębiło też spadki. Niemal w godzinę po publikacji na wykresie WTI pojawiła się kolejna czarna świeca. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jeszcze dziś rynek przetestuje dolne ograniczenie zaznaczonego na wykresie kanału spadkowego: OILWTIH1


Handluj ropą z pomocą strategii algorytmicznych – sprawdź jak łatwo można je zbudować na stronie FxPro

Choć produkcja paliw odnotowała słabszy tydzień (-0,237 mln wobec prognozowanych +0,152 mln) to EIA zwraca uwagę na wzrost produkcji samej ropy naftowej. Jedynie PADD3 odnotowało wzrost tejże o ponad 2,25 mln baryłek. Pozostałe dystrykty płasko lub nam minusie.

źródło: www.eia.gov
źródło: www.eia.gov

Lepsze dane dla ropy to również lepsze dane dla CAD. Kanadyjczyk przetestował linię trendu wzrostowego na interwale H1, jednak podobnie jak ropa WTI znacząco skorygował spadki:

USDCADH1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here