Naga Marketstd securities logoZgodnie z cotygodniowym raportem CFTC, analitycy TD Securities zauważyli, iż zwiększa się ilość kupujących złoto. Menedżerowie instytucjonalni zdecydowali się dodać do swoich pozycji netto po tym, jak członek FEDu, Robert Kaplan zaznaczył ryzyko spowolnienia globalnego wzrostu w 2019 r., przy zanikającym amerykańskim bodźcu fiskalnym i wzroście niepewności handlowej na linii USA – Chiny. 


Złoto w górę, ropa w dół

– Wszystkie te czynniki przyczyniły się w zeszłym tygodniu do przebicia ważnego oporu na złocie 1,240 USD za uncję. Podczas, gdy akcje coraz częściej odzwierciedlają obawy, że przestaną być rynkiem jednego trendu, spekulanci zaczynają preferować dywersyfikację w postaci inwestycji w złoto i nie zwiększają na razie swoich pozycji na rynku akcyjnym – napisali analitycy TDS. 

Raport dużych graczy: Złoto, ropa i miedź - ocenia TDS

– Ogłoszenie porozumienia handlowego między USA i Chinami podczas spotkania G20, uwolnienie dyrektora finansowego Huawei i chińskie kroki w kierunku wycofania taryf odwetowych i zakupu większej ilości soi w Stanach Zjednoczonych nie były wystarczające, aby przekonać spekulantów do zwiększenia swoich inwestycji w miedź. Zamiast tego, specjaliści zdecydowali się usiąść na rękach i utrzymywać swoje pozycje, a niektórzy zlikwidowali pozycje długie. Podkreślamy, że widzimy “miękką podłogę” dla notowań miedzi i szacujemy, że ceny na obecnym poziomie sugerują, że oferty krótkie mogą zwiększać swoje zaangażowanie w nadchodzących dniach. Należy zachować szczególną ostrożność pod koniec roku, gdy płynność zazwyczaj pozostaje niewielka – dodali. 

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STOZostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Nawet, gdy OPEC + zgodził się na zmniejszenie produkcji ropy o około 1,2 mln baryłek, a zbrojne grupy przejęły kontrolę nad największym polem naftowym w Libii, co mogło znacznie przyczynić się do zmniejszenia podaży na rynku, spekulanci dodali więcej krótkich niż długich dla ropy WTI. Rynek coraz bardziej martwi się globalnym wzrostem – czynnikiem, który ma ogromny wpływ na notowania ropy. Sądzimy, że rynek pozostanie w tendencji spadkowej, skłonny do tworzenia zapasów, zanim wzrosną przekonania co do wyższych cen – podsumowali analitycy TD Securities.

Zobacz również: Scenariusze dla par GBP/USD i USD/JPY – Commerzbank

raport duzych graczyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here