Naga MarketsW najbliższym czasie może dojść do przełomu na rynku ropy. Na taki scenariusz wskazuje publikacja najnowszego raportu Departamentu Energii o stanie zapasów surowca w USA. Wynika z niego, że w minionym tygodniu zapasy ropy spadły  o 3,6 mln baryłek, tymczasem oczekiwano zniżki ponad milion baryłek…


Jest to największy spadek zapasów surowca w tym roku. Kolejne raporty również mogą pozytywnie zaskakiwać, ponieważ zbliża się letni sezon, który przynosi większy popyt na paliwa. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na losy porozumienia krajów OPEC i non-OPEC w kwestii ograniczenia podaży ropy w drugiej połowie roku. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 25 maja br. Wydaje się, że polityka niskiej podaży surowca będzie kontynuowana, co powinno korzystnie przełożyć się na wycenę ropy. W tym przypadku prawdopodobny wydaje się ponowny atak popytu na poziom 57,0 USD/baryłka.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PZU na silnej fali wzrostowej

W ostatnich tygodniach mocno na wartości zyskują akcje PZU. Kurs giełdowego ubezpieczyciela rośnie jak na drożdżach, ponieważ wzrosły oczekiwania na wyraźną poprawę wyników finansowych spółki w 2017 roku. Według KNF, w 2017 roku firmy ubezpieczeniowe mogą zaraportować o 25,6% wyższy  zysku netto niż w roku ubiegłym. Wynika to ze wzrostu stawek polis ubezpieczeniowych, dobrej sytuacji na rynku motoryzacyjnym oraz na rynku pracy. Dodatkowe zyski mogą przynieść inwestycje na rynku obligacji. W takiej sytuacji wzrosty notowań akcji PZU mogą być kontynuowane nawet do 48,0 zł. Jednak ten wariant uzależniony jest od przełamania oporu na wysokości 43,6 zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here